
Te weinig sociale woningen gebouwd of niet? Woningbouwmonitor moet het uitwijzen
5 april 2022 om 10:58 PolitiekNIJKERK Het was bij het Nijkerkse college van burgemeester en wethouders bekend dat de Woningstichting Nijkerk (WSN) in 2021 slechts 57 woningen in de sociale sector zou opleveren. Dat blijkt uit het antwoord op vragen van Patricia van Loozen (De Lokale Partij).
Aanleiding voor de vragen was de kritiek van de Huurdersorganisatie Nijkerk (HON) dat van de 349 opgeleverde woningen in 2021 er slechts 82 sociale woningen in de gehele gemeente zijn opgeleverd en dat er 44 zijn gesloopt of verkocht.
CIJFERS De gemeente werkt momenteel nog aan het verzamelen en analyseren van de woningbouwcijfers. Dit houdt in dat de aantallen nog met elkaar moeten worden vergelijken en de definitieve cijfers bekend worden bij het uitbrengen van de woningbouwmonitor. Vorig jaar werd deze monitor in juni gepresenteerd. Volgens het college vindt dan ook de definitieve uitsplitsing naar sociale woningbouw plaats.
VOLLEDIG BEELD De cijfers van de WSN zijn, zo wordt aangevoerd, slechts één van de bouwstenen en daarmee is de kans aanwezig dat hun cijfers niet het totaal van het aantal opgeleverde woningen betreft. De Alliantie is actief in Nijkerk, maar ook projectontwikkelaars hebben de mogelijkheid om sociale woningbouw te realiseren. Ook wordt gewezen op het feit dat in het Woonpark Hoevelaken 23 woningen in de sociale sector zijn gerealiseerd. Het volledige beeld kan pas worden gegeven bij de presentatie van de woningbouwmonitor.
Het college geeft aan dat het toevoegen van woningen, ook in de sociale sector, de voortdurende aandacht heeft en men de komende jaren volop werk moet blijven maken met de uitvoering van de woningbouwprojecten. Als voorbeeld worden de tiny houses genoemd, die afgelopen jaar gerealiseerd zijn om de druk op de woningmarkt te verlagen. WSN heeft in 2021 naast de eerder genoemde 82 woningen ook nog 37 opstapwoningen (tijdelijke woningen) aan de Spoorkamp gebouwd. Die tellen niet mee in de netto toevoeging van de sociale woningvoorraad, maar dragen wel bij aan de doelstelling van de woonvisie voor het huisvesten van bijzondere doelgroepen.
Door Wijnand Kooijmans



















