
Ondanks veerkracht is het verlies zuur voor Telstar 1
20 februari 2023 om 15:45 KorfbalNIJKERK De wedstrijd tussen Telstar 1 en Apeldoorn 1 beloofde spannend te worden, maar eindigde zaterdag 18 februari toch met een domper.
Telstar 1 wordt door een talrijk publiek luidruchtig aangemoedigd. De thuisploeg begint zowel aanvallend als verdedigend sterk aan deze wedstrijd. Jelle Geluk en Timon Groen zetten de eerste twee punten in deze wedstrijd op het scorebord. De 3-1 en de 4-1 volgen al snel, maar op het moment dat Apeldoorn mee gaat scoren wordt het als verwacht een spannende wedstrijd. Met nog vijftien minuten op de klok in deze eerste helft staan de teams weer op een gelijke stand; 6-6. Het loopt hierna gelijk op.
Er wordt in deze beginfase op hoog tempo gespeeld, hierbij is er weinig sprake van tempowisselingen. Er lijkt een punt bereikt te zijn waarop dit eentonige tempo voorspelbaar wordt voor de tegenpartij. De lange heren van Apeldoorn vangen mee, hierdoor kan Telstar weinig herhalen.
De Hoevelakense toeschouwers zijn er nog niet gerust op dat Telstar vanaf dit punt opnieuw kan terugkomen in deze wedstrijd
VARIATIE De Hoevelakense toeschouwers zijn er nog niet gerust op dat Telstar vanaf dit punt opnieuw kan terugkomen in deze wedstrijd. Al eerder liet het team in wedstrijden een goede start zien, met teleurstellend resultaat. Telstar zal opnieuw verrassend en met variatie moeten spelen om de punten in Hoevelaken te houden. Het spel verandert niet en Telstar komt hier op een kleine achterstand. De teamslopen het veld af na een eerste helft waarin veel wisselende aanvallen te zien waren. Rust stand: 12-14.
Moeizaam komt Telstar na de rust op gang en de zuiverheid van de schoten neemt af. Apeldoorn krijgt de kans om in deze fase verder uit te lopen. Tien minuten in deze tweede helft zijn nu gespeeld, inmiddels een stand van 13-18.
Dertien minuten op de klok en nog steeds een achterstand van vijf doelpunten voor de thuisploeg. De moed zonk hen nog niet in de korfbalschoenen, want er volgt een omslagpunt in de wedstrijd. Het publiek is goed te horen en dit lijkt iets met de spelers van Telstar te doen. Het gat wordt kleiner. Lois de Korte, terugkomend van een blessure, scoort dan in de laatste tien minuten een afstandsschot; 18-20. De zuiverheid van de schoten neemt aan beide kanten toe; nog acht minuten en een stand van 20-22.
In de laatste vier seconden valt de bal dan toch door de mand van de gasten
ZUUR VERLIES Wanneer Sander Voets met nog twee minuten in deze wedstrijd de gelijkmaker scoort, is de spanning om te snijden. In de laatste vier seconden valt de bal dan toch door de mand van de gasten. Een enorm zuur verlies; 22-23. Helaas geen punten voor Telstar 1; het team zakt hierdoor af naar de zevende plaats. Ze moeten er alles aan doen om in de laatste vier wedstrijden degradatie te voorkomen.
Na deze wedstrijd speelt S2 van Telstar om de overige twee punten in Hoevelaken te houden; dit lukt het team. S2 wint met 19-17 van DOS (W); hierdoor staat het team nu derde in hun poule. Aankomende twee weken is de selectie vrij. Zaterdag 11 maart neemt Telstar 1 het om 19:50 uur op tegen DOS-WK 1. Telstar 2 zal dan om 14:10 de 033 derbyspelen tegen Antilopen in Leusden.

















