,,Op de foto Mara en Jack op onze laatste vakantie dag op favoriet waddeneiland Texel. Foto is gemaakt door hun moeder Kitty van der Moolen op vrijdag 21 juli. We zouden de vuurtoren bij Cocksdorp gaan beklimmen maar uiteindelijk bleek het leuker in de golven te springen.
,,Op de foto Mara en Jack op onze laatste vakantie dag op favoriet waddeneiland Texel. Foto is gemaakt door hun moeder Kitty van der Moolen op vrijdag 21 juli. We zouden de vuurtoren bij Cocksdorp gaan beklimmen maar uiteindelijk bleek het leuker in de golven te springen." Kitty van der Moolen

Bekijk hier alle inzendingen voor de Stad Nijkerk Zomerfotowedstrijd

31 augustus 2023 om 10:36 Achtergrond

NIJKERK De zomervakantie is begonnen en dat betekent dat de eerste zomerse plaatjes binnenkomen bij de redactie. Het blijft leuk om inspiratie op te doen en te neuzen door zomerse foto’s van plaatsgenoten, gemaakt dicht bij huis of op verre locaties. Dit fotoalbum wordt wekelijks aangevuld met nieuwe inzendingen. 

Alle inzenders maken kans op een plekje in de Stad Nijkerk, eeuwige roem én een mobiele airco van het mer Eurom ter waarde van 279 euro, mogelijk gemaakt door Albert Heijn Nijkerk.

Deelnemen is heel eenvoudig, lees hier de voorwaarden en tips en tricks!

,,Bram ging een dagje met de stoomtrein vanuit Beekbergen. Kijken in de verte waar wij naar toe gaan.
,,Hierbij stuur ik een foto genomen op 08-08-2023 vanaf de Noordkaap (Noorwegen) waar de zon niet ondergaat, het Noordelijkste punt van Europa. Foto is genomen in kader van de https://www.facebook.com/NorthCape4000, een self support bikepack avontuur vanuit Turijn naar de Noordkaap met 260 deelnemers vanuit de hele wereld, een race van 4370 km met de fiets. Ik heb er 17 dagen en 12 u en 45 min over gedaan. Foto is genomen door mijn broer, de taxi terug naar Nijkerk.
,,Sverre wil net zo stoer zijn als papa na een rondje racefietsen in de Belgische Ardennen.
,,Dit is onze dochter Valerie, tijdens onze vakantie in Carcassonne afgelopen juni. Ze vond het geweldig daar, ze heeft op de Rehobothschool in groep 1 dit jaar het ridder & prinsessen thema gehad, dus ze vond het fantastisch nu échte kastelen te zien! Ze danste in het rond als een ware prinses.
,,Ondergaande zon te zien vanaf camperpark Nijkerk aan zee.
,,Deze foto is gemaakt op het Griekse vulkaan eiland Nysiros.
Bij het zien van deze foto denk je; zoek de verschillen… ????
,,Deze foto is genomen op de Marker Wadden, een nieuw stukje Nederland dat zorgt voor natuurherstel van het Markermeer. Twee jonge Meerkoeten in hun eerste levensfase waarin ze nog niet kunnen vliegen, onder toezicht van beide ouders.
,,Deze foto betreft de Groene kikker (of Bastaardkikker) in de vijver pal voor ons huisje in Recreatiepark De Voorst in Kraggenburg, Noordoostpolder. De roepende kikker luidde vroeg in de ochtend met zijn concurrerende maatjes de ochtend in om vrouwtjes te lokken.
,,Gemaakt op het Griekse vulkaan eiland Nisyros. In de stad Mandrakion.
,,We zijn net terug van een heerlijke vakantie aan de oostkust van Queensland,  Australië. Op de foto zie je Whitehaven beach, strand op Withsunday Island, waar een deel van Pirates of the Caribbean films (Dead man's chest) is opgenomen.
,,Deze moeder koe met haar kalfje zagen wij toen wij de camping af fietste.
,,De altijd prachtige zonsondergang aan de kust van Kroatië. Vorige maand in de buurt van Split gemaakt door mijzelf.
,,Boksende kangoeroes in de ochtendgloren in Cape Hilsborough.
,,Op deze foto staat Mace van Essen, foto is gemaakt tijdens het oppassen van Oma en Opa van Tent. Mace kwam spontaan aanzetten met de stoeltjes één voor hem en één voor zijn neefje Manu.
,,Genieten van de gansen op de Bachlaan.
,,Vaak als wij over het bruggetje lopen op ons vakantieadres. Zien wij dit uitzicht.
,,Veerpont Eemdijk.
,,Een rustige mooie avond de zonsondergang op de dijk op de dijk. Gemaakt op Nekkeveld.
,,Petrovac, Montenegro. Vlak voordat de zon onderging heb ik een mooie wandeling gemaakt langs de kust, af en toe liep het paadje via tunnels door de rotswand en telkens was het nieuwe uitzicht een mooie verrassing!
,,Foto vanuit seniorenwoning Bachlaan.We hebben met veel bewoners zo genoten van de familie Gans.
,,Strandzeilen juni 2023, dankzij de vrijheid die we hebben,
verworven door de Geallieerden die op dit strand in juni 1944, onze bevrijding begonnen. Op de achtergrond in zee de pontons die ze meenamen om een kunstmatige haven te creëren.
,,De foto is gemaakt in onze achtertuin op een mooie zomeravond. Strakblauwe lucht, echt genieten.
,,Deze foto heb ik genomen eind Juni tijdens een visweekend met familie ( alleen mannen ) in Westmaas onder Rotterdam. Twee broers ( neefs van mij ) vissen in de laatste avondzon van die dag. Deze foto staat voor mij symbool voor de rust uit die ik nodig had.
,,We hebben een uitnodiging gekregen van de Bibian Mentel Foundation om te leren surfen in Scheveningen! Zon, hoge golven en het enthousiasme van veel kinderen en volwassenen met een fysieke uitdaging zorgden voor een heerlijke dag!!
,,Lekker genieten in de tuin van mijn vriendin in Zeist, gewoon overdag had mijn vriendin extra water neergezet voor de insecten en vogels. Toen kwam de egel overdag  te voorschijn en dronk uit het waterbakje. Meestal komen egels in de avond en nacht te voorschijn. Maar door de warmte eerder.
,,We hebben een uitnodiging gekregen van de Bibian Mentel Foundation om te leren surfen in Scheveningen! Zon, hoge golven en het enthousiasme van veel kinderen en volwassenen met een fysieke uitdaging zorgden voor een heerlijke dag!!
,,Foto gemaakt op 4 mei 2023 aan de Geul in Limburg. Koeien zoeken verkoeling.
,,De Preikestolen (De Preekstoel) aan het Lysefjord in Noorwegen. Één van de bekendste bergwandel routes over een afstand van 4 km. tot 604 meter hoogte.
,,De schaapjes in Hoogland genieten ook van het mooie weer!
,,Fleur is dol op turnen en mist de lessen in de zomer erg. Gelukkig kun je werkelijk óveral de handstand en de radslag doen. En dat doet ze dus ook.
Op dit plekje extra leuk, omdat het beeld er ook 1 lijkt te willen maken.
,,Op de foto onze zoon Milan, spelend in het zwembad in onze achtertuin in Nijkerk. De foto is bijzonder omdat de vorm van het gegooide water lijkt op de kop van het opblaasbare zeepaard, die achter het zwembad ligt.
,,De foto is op donderdag 13 juli gemaakt op het Noordzeestrand van Ameland. Harde wind veroorzaakt zandverstuiving. De wolken met zon geven een mooi effect in de lucht. Kleindochter Lieke van Dasselaar zoekt samen met oma Engberts schelpen, krabben en zeesterren.
,,Hierbij onze zomerfoto 2023 gemaakt in Saalfelden am Steinernen Meer in Oostenrijk op 29 juni 2023 om 13.35 uur. De titel van de foto is 'Onkruid wieden bij een biologische boer'.
,,In de tuin van Sint Jozef staat een caravan om voor de oudjes heerlijk even te genieten, in de sfeer van de camping te komen, maar de staaljes genieten ook ervan.
,,Ik kom terug van een waanzinnig mooie reis door Britisch Columbia en zie dat de opgang naar station Nijkerk prima gelukt is.
,,Deze foto is gemaakt tijdens de warme dagen in juni. Onze kleinzoon  Rover van 18 maanden lekker in zijn badje in de tuin… hoe blij kun je een kindje maken. Foto is gemaakt door zijn moeder: Anita van Orsouw. Ik word heel blij om hem zoals altijd zo vrolijk te zien.
,,Millie (links): Omdat mijn baasjes op vakantie gingen kwam Bo (ook uit Nijkerk) met oma op mij passen.  Zo hadden zij ook vakantie en was ik niet alleen.  We hebben het super leuke gehad samen!
,,Woensdag 19 juli was een  warme dag op het landgoed de Kemphaan in Almere. Had zo'n zin in een ijsje van 100 euro.
Remco nam een hap van dit lekkere ijsje. Grapje natuurlijk.
Later namen we samen een echt ijsje.
,,De foto is gemaakt in Fuertaventura. De foto is bijzonder omdat ik gewoon langs een rots liep in het plaatsje Jandia en hij halverwege de rots ineens zijn kopje boven de rand uitstak. Kennelijk wilde hij even observeren wat de vakantiegangers aan het doen waren. Heel bijzonder om te merken dat weinig mensen dit soort zaken zien en alleen oog lijken te hebben voor de zaken die op het strand gebeuren.
,,Hierbij foto van een fietspad in Corlaer gemaakt op 15.7.2023 met een hele lange bloemenzee.
,,In het kader van humor, deze foto genomen op 18.7.2023 tijdens een fietstocht in de buurt van Putten.
,,Foto gemaakt tijdens een dagje strand, en dat het vermoeiend is dat is te zien.
,,De foto is genomen op 14 juli 2023 om 21.09 uur in de haven van Frejus, Zuid Frankrijk. Het avondlicht was zo mooi, daar moesten we wel een foto van maken. Onze dochter Julie mocht poseren.
,,Vakantie in eigen land in juni rondom de Hanzesteden. Tijdens een stadswandeling in Zutphen vielen we van de ene verbazing in de andere bij de 3DStreetart-tekeningen.
,,Sprong van 6 meter hoge brug na 2.5 uur abseilen glijden en springen van watervallen en stroomversnellingen in een grot bij Storo Noord Italië.
,,Genomen tijdens onze zomervakantie 2023 in Julianadorp onze kinderen Yfke, Max en Jan.
,,Deze Zomerfoto is gemaakt in De Weerribben (Ossenzijl). Dit was de opklaring na een periode van regen. De wolken geven extra diepte aan de foto (25-07).
,,Hier zit Puck graag aan de Belgische kust, hier een selfie momentje van Puck.
,,Samen met papa naar het strand bij IJmuiden op 25 juni. Papa heeft deze mooie foto gemaakt.
,,Deze foto’s is net vanavond 30-7-23 gemaakt, je ziet hier een regenboog en een wolkje precies boven een berg top waar de avond zon op schijnt in Krems in Oostenrijk.
,,Géén ‘ouwe’ koeien uit de sloot halen maar lekker laten staan. Zeker met dit warme weer. Deze dieren in Stoutenburg hebben verkoeling gevonden in de sloot naast het weiland. Geen gevaar dat ze vast komen te zitten, volgens eigenaar Co van de Weg.
,,Deze foto voor mijn dochter Maysan 8 jaar oud op het strand van Rockanje op 7 juli. Ze verzamelde verschillende delen van veel krabben op het strand en probeerde een hele nieuwe te maken en toen ze klaar was, vroeg ze hem te rennen, dus ik wil deze foto
,,Genieten van een maaltje vis (figurant in Zuiderzeemuseum)
,,Deze zomer staat voor zon maar ook donkere regenwolken 
Hier op Schiermonnikoog op de tandem.
,,Deze foto voor mijn dochter Maysan 8 jaar oud op het strand van Rockanje op 7 juli. Ze verzamelde verschillende delen van veel krabben op het strand en probeerde een hele nieuwe te maken en toen ze klaar was, vroeg ze hem te rennen, dus ik wil deze foto
,,Wat een gezelligheid op de Bachlaan.
,,Deze foto is gemaakt vanuit een luchtballon. We stegen op in Hoogland en voeren in de richting van de polder in Nijkerk. Tijdens de zonsondergang fotografeerden we Hulkensteijn.
,,Geweldige  reis in Noorwegen met de Nordkapp.
,,Ieder uur weer een verrassing in Noorwegen.
,,De zon in mijn tuintje op de Bachlaan.
,,Levensgevaarlijke fietstocht voor sommige personen, maar wij fietsten er rustig voorbij.
,,De foto is op 1 augustus genomen in Baarland,  Zeeland. Zonsondergang.
,,Jelte vond de regen in Nijkerk wel leuk!! De foto is bijzonder omdat Jelte voor de eerste keer zijn laarsjes aan heeft, en een paraplu op. Hij was zo trots!
,,Zomer? Ze ziet de bui al hangen!
,,Poffertjes bakken op de motorkap aan het gardameer in Italië. Zijn de deuken in de auto na het noodweer in Italië toch nog ergens goed voor! Onder het mom van: altijd blijven lachen! Op de foto: Bowie van Essen, 5 jaar.
,,Tijdens het fotograferen van het avondrood boven de Vecht in Nederhorst den Berg, kroop er een spin voor de lens, waarop het toestel scherp stelde. Dit was de eerste regenloze en warmere dag van de afgelopen drie weken.
,,Ik nam deze foto en weerspiegelt een typische Nederlandse zomer. Donderdagavond, 27 juli, een regenbui gaf laagje warme gloed aan de Venestraat. 2023 en dit plaatje geeft opeens een tijdloos gevoel weer. Net of de tijd en het weer effe stil staat in het mooie Nijkerk, maar zijn mooie toren is steeds een lichtpuntje in het donker.
,,Tijdens het fotograferen van het avondrood boven de Vecht in Nederhorst den Berg, kroop er een spin voor de lens, waarop het toestel scherp stelde. Dit was de eerste regenloze en warmere dag van de afgelopen drie weken.
,,Deze foto heb ik genomen toen we op vakantie waren in Limburg en in natuurgebied de Maasduinen waren wandelen, vond de weerspiegeling in t water prachtig,echt een rustmoment.
,,Onze dochter Yara van 3 maanden geniet ook van de zon. Ze kijkt heel veel in de ronde als ze hem op heeft.
,,Dit is Anouk op haar sup. Deze kreeg ze eind juli voor haar verjaardag. Vandaag, 12 aug maakte haar trotse moeder een foto bij zonsondergang. Na even oefenen ging ze er staand vandoor! Deze foto is genomen op camping Umag in Kroatië.
,,Genieten van het moment, en de sprookjesachtige lucht in Novigrad Kroatië.
,,Deze foto is op dinsdag 8 augustus gemaakt in waterpark Aqualuna (Podcetrtek, Slovenië), nadat mijn zoontjes Luuk en Thomas al hun moed hadden verzameld om samen van de King Cobra glijbaan te gaan.
,,Vroeg opgestaan van de camping om de zonsopgang aan de Oosterschelde te bekijken. Zeker de moeite waard om je bed voor uit te gaan.
,,Deze foto is gemaakt in Yerseke op woensdag 9 augustus tijdens een fietstocht langs de Oosterschelde even pauzeren bij een mooi natuurgebied. Op de foto staan hond Luca, Jack en Kitty van der Moolen-Huurdeman.
,,Foto gemaakt op het strand in Frankrijk.
,,Een foto van m'n kleindochter Nikki van de bunt die op vakantie is in Turkije.
,,Uitzicht over het meer van Annecy vanaf Col de Forclaz (Familie van Dasselaar).
,,2023 is een goed zonnebloemenjaar. Kleinzoon en opa doen wie de grootste is. De zonnebloem wint!
,,Deze foto is gemaakt door Dinie Broers in de Apenheul waar wij met onze kleindochter uit Florida een dagje geweest zijn. Deze makaki ging er eens goed voor zitten. Kleindochter vond het geweldig!
,,Suppen op het meer, hoogmoed komt voor de val (Silke en Willem van Dasselaar).
,,DJ Workshop 13 augustus in de bieb van Hoevelaken! Bedankt DJ Rob, medewerkers van de bieb en gemeente Nijkerk.
,,Waterskiën bij Zeumeren. Het was heerlijk rustig op zaterdagmiddag 12 augustus. 's morgens veel regen en 's middags heerlijk in de zon!
,,Deze foto is gemaakt op 2-8-23 in de buurt van Arsiero bij de rivier Torrente Assa. Een prachtige plek in Noord Italië. Martan is hier lekker aan het vissen. Hij had graag een Forel gevangen maar helaas is dat niet gelukt.
,,Deze foto is gemaakt op camping de Heigraaf in Woudenberg. Drie weken veel regen. Hoe hou je dan de humor erin. Lekker
,,Hierbij een foto vanaf de bergalm in Tirol/ Oostenrijk. Deze schapen liepen op 1900 meter hoogte bij de berghut waar wij verbleven. De bellen om hun nek gaven een vrolijk en rustgevend geluid. Deze twee vochten om een aai over hun wollen kuifjes.
,,Foto gemaakt in Zeeland tijdens de vakantie.
,,Thom was mee met de jeugdnacht vissen..dacht een karper  te vangen... maar was een dikke paling van 80 cm.
,,Laat achter wat geweest is en richt je op de mooie momenten die komen gaan.
,,Voor een mooie omgeving hoef je niet ver te reizen in de zomer. De heides in het Geldersche landschap staan in Augustus prachtig in bloei. Op de foto zijn mijn lieve ouders en hondje Joy te zien.
,,Bucket vinkje voor mijn man Pim van den Brink. In de Ardeche bij Vallon pont d'Arc heeft hij een vlucht gemaakt met een ULM. Prachtig zicht op de Ardeche en de Pont d'Arc.
,,Mooie natuur bij de Arbersee Beieren Duitsland.
,,Mijn lieve moeder samen met hondje Joy op de fiets. Samen fietsen ze regelmatig in de zomer vanuit Huizen richting Nijkerk, door de polder Arkemheen, om op de koffie te gaan bij haar dochter.
'De laatste zondag van de vakantie samen met Jip spelen in de boomhut met de mooie ochtend zonnestralen.'
'Deze foto voor mijn zoon Yaman 8 jaar oud op een tulp in het Madurodam museum.'
'Een foto van 19 augustus aan het einde van de Arkervaart, en dus vlakbij strand Nijkerk. Bijzonder, omdat het foto's zijn van een jong stel dat binnenkort gaan trouwen. De man is mijn neef, die ik ken sinds zijn geboorte. Het motto bij de foto's is 'Lovers Bike en Bike Lovers'. Het is een beeld van hoe deze zomer ook kan zijn. Een beetje grauw en winderig, maar een temperatuur waarbij het prima buiten toeven is.'
'Een foto van 19 augustus aan het einde van de Arkervaart, en dus vlakbij strand Nijkerk. Bijzonder, omdat het foto's zijn van een jong stel dat binnenkort gaan trouwen. De man is mijn neef, die ik ken sinds zijn geboorte. Het motto bij de foto's is 'Lovers Bike en Bike Lovers'. Het is een beeld van hoe deze zomer ook kan zijn. Een beetje grauw en winderig, maar een temperatuur waarbij het prima buiten toeven is.'
'Op de terugreis van een heerlijke strandvakantie in Frankrijk  gestrand met autopech. De Notre-Dame van Royan by night.'
'Een mooie 'ansichtkaart' uit Soulac-sur-Mer. Een prachtige omgeving met een heerlijk strand. We blijven nog even.'
'Een tijdens WOII niet ge-explodeerde bom van Duitse afkomst, gevonden in 1981 in de Rhein en nu tentoon gesteld in het oorlogsmuseum van Remagen in Duitsland. Honden zijn in dit museum niet toegestaan. Maar als ik haar vasthield, mocht ze stiekem toch mee. Nova keek haar ogen uit.'
'Je zult maar altijd je luchtbed bij je hebben. (Vancouver Island.)'
'Deze foto is genomen op 2 augustus 2023. De foto is bij Banff in Canada genomen. Ik was daar op vakantie bij familie, die in de buurt wonen van Calgary.'
'Tot kortgeleden hadden we nog nooit echt gevliegerd. Met de vakantie op Texel kregen we de ultieme kans! Er werd op 18 juli een heuse vliegeravond gehouden. Vliegeren was echt voor het hele gezin leuk om te doen! Matthijs heeft ervan genoten om bij de zee te mogen vliegeren.'
'De foto is gemaakt op 27 augustus 2023. Wij waren op de terugweg van een weekend met fietsclub de Voek uit Nijkerk. Door de regenbui even schuilen in de hooiberg. De foto is genomen in Bovenburen, omgeving Otterlo.'
'Dido is net niet in het water gevallen.'
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie