Deze editie mag er zowel met een mountainbike als een gravelbike deel worden genomen
Deze editie mag er zowel met een mountainbike als een gravelbike deel worden genomen Harry van 't Veld

Tweede editie RunBikeRun-wedstrijd Nijkerk op zaterdag 12 februari

7 februari 2022 om 13:53 Atletiek

NIJKERK Lange tijd kon er door de coronaregelgeving geen wedstrijd worden georganiseerd. Maar op zaterdag 12 februari wordt de tweede editie van de RunBikeRun gehouden in het buitengebied van Nijkerk en Putten met als startlocatie Stal Lozeman aan de Donkeresteeg. Dit evenement wordt georganiseerd door de Atletiek Vereniging Nijkerk. Het is zelfs de allereerste wedstrijd van 2022 in Nederland, die onder de auspiciën van de Nederlandse Triathlon Bond (NTB) wordt gehouden.

Henk Bokkers, wedstrijdleider van de RunBikeRun is verheugd dat ze door kunnen: ,,We zijn, toen er behalve onderlinge wedstrijden geen andere wedstrijden georganiseerd mochten worden, gewoon doorgegaan met de organisatie. Na de laatste coronapersconferentie zijn we als team direct bij elkaar gekomen en hebben we besloten de wedstrijd door te laten gaan. Veel atleten snakken ernaar om weer aan een wedstrijd mee te doen. We merkten dat er enige terughoudendheid was om in te schrijven door de onzekere situatie, maar na het bekend worden van het doorgaan van de wedstrijd zijn er al veel aanmeldingen uit het hele land binnen gekomen.”

BIKE Tijdens de wedstrijd, die om 11.00 uur van start gaat, lopen de atleten 3,7 kilometer op voornamelijk harde ondergrond, dan pakken zij hun fiets om een ronde te rijden van 15 kilometer over veelal zand- en bospaden om vervolgens weer dezelfde looproute af te leggen. Nieuw is dat er zowel met een mountainbike als met een gravelbike gefietst mag worden. Ook is het mogelijk om met een tweetal in te schrijven, waarbij de ene persoon tweemaal loopt en de ander het fietsparcours voor zijn of haar rekening neemt.

ORGANISATIE Medeorganisator Jos Vreeswijk geeft aan dat er heel wat komt kijken bij het organiseren van een RunBikeRun wedstrijd. ,,Er zijn ongeveer 40 vrijwilligers nodig die de atleten de juiste weg moeten wijzen, de inschrijvingen moeten verzorgen, materialen uitdelen, als speaker fungeren, de QR-codes controleren, de tijdwaarneming doen enzovoorts. We hebben dan ook veel medewerking ondervonden van leden van de Atletiekvereniging Nijkerk, familieleden en kennissen en van sponsoren. Daar zijn we blij mee.”

Het ophalen van startnummers vindt plaats in het clubhuis van AVN aan het Hassemanpad in Nijkerk. Daarna is het de bedoeling dat atleten met de fiets naar de startlocatie aan de Donkere Steeg gaan. Toeschouwers zijn ook welkom. Er zijn echter bij de startlocatie geen parkeerplaatsen, dus de organisatie verwacht dat toeschouwers ook op de fiets komen.

De voorinschrijving is inmiddels gesloten. Zoals het er nu naar uitziet zijn er nog een paar plaatsen beschikbaar voor duo’s en individuele atleten. Heb je interesse om mee te doen, dan kun je je tot 10.00 uur melden op de wedstrijddag zelf in het clubgebouw van AVN. Op de site van AVN, Run-Bike-Run Nijkerk 2022 is meer informatie te vinden. 

De start en finish van de RunBikeRun vindt plaats bij Stal Lozeman aan de Donkere Steeg
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie