Afbeelding
Arjen Gerritsma

Leerlingen van de Ichtusschool wandelen voor water

14 juni 2023 om 14:30 Onderwijs

NIJKERK In het zonnetje hebben leerlingen van de Ichtusschool in Nijkerk woensdag gewandeld voor het goede doel. Met hun actie heeft de school geld opgehaald voor de landelijke actie Wandelen voor Water.

Aan de hand van een lespakket leerden de kinderen afgelopen weken al meer over water, over hun eigen watergebruik en over water in Nederland en ontwikkelingslanden. Klassen uit de midden- en bovenbouw gingen bijvoorbeeld naar het stoomgemaal Arkemheen en kregen Waterschap op bezoek met een klimaattafel. De kleuters gingen slootje vissen en doen allerlei proefjes met water. De kinderen kregen sponsorformulieren mee naar huis. Zo konden ouders, verzorgers, opa’s, oma’s en kennissen een bijdrage leveren aan deze actie. De kinderen wandelden rondjes van een kilometer rondom hun school. Zo’n 140 leerlingen deden mee aan deze actie.

VOLGENDE KEER WEER

Niek en Kasper van de Ichthusschool zijn alle deuren in de wijk langsgegaan om geld op te halen. Niek vertelt: ,,Met het eerste sponsorformulier heb ik wel meer dan 130 euro opgehaald.” Het wandelen was best zwaar voor de kinderen. Het was natuurlijk heel warm. ,,Ik zat in één van de laatste groepjes, dus ik moest best lang wachten voordat ik van start kon gaan”, zegt Kasper. ,,Maar we doen het graag hoor, zodat de kinderen in de arme landen minder lang hoeven te lopen voor schoon (drink)water. De volgende keer doen we gewoon weer mee.”

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie