Zomermaaldag in het teken van water

2 augustus 2013 om 00:00 Nieuws

NIJKERK - De polder Arkemheen is een van de oudste polders van Nederland; een veenweidegebied met meanderende slootjes en veel openheid. In de polder bevinden zich twee stoomgemalen: stoomgemaal 'Hertog Reijnout' (1883) met in de kolenloods een bezoekerscentrum in Nijkerk en 4 kilometer verderop het kleinere Putterstoomgemaal (1886) in het Puttense gedeelte van de polder. Beide stoomgemalen zijn regelmatig onder stoom te bewonderen tijdens de zogenoemde maaldagen.

Zaterdag 10 augustus staat de maaldag in Nijkerk in het teken van water. Er zijn waterspelletjes te doen, een waterspeurtocht en bij erg heet weer een heus watergevecht. Om 13.00 uur vindt het polderkampioenschap bellen blazen plaats voor kinderen. Het stoomgemaal Hertog Reijnout is onder stoom en de machinist en stoker kunnen er alles over vertellen.

Op de zolder van het informatieve bezoekerscentrum Arkemheen is de expositie Stoommodellen te zien; een combinatie van fotografie en techniek.

De toegang is €3,50 voor volwassenen en €1,75 voor kinderen tot 14 jaar. Het stoomgemaal is makkelijk te bereiken per auto, fiets of te voet. Zeedijk 6, Nijkerk van 11.00 uut tot 16.00 uur. Voor informatie: www.bezoekarkemheen.nl

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie