
Veensche Boys viert 90-jarig jubileum met wedstrijd tussen clublegendes
26 juli 2026 om 08:45 VoetbalNIJKERKERVEEN Veensche Boys bestaat negentig jaar en laat dat niet ongemerkt voorbijgaan. Tijdens het jubileumweekend, dat in het eerste weekend van september wordt gehouden, staan tal van festiviteiten op het programma voor jong en oud.
Een van de hoogtepunten is de wedstrijd tussen de legends van Veensche Boys. Leden en supporters konden via de website stemmen op hun favoriete spelers uit het verleden en het heden.
Namen als Jaap de Feijter, André van de Beek, Harry van Vaneveld, Jan van de Veen en Cees van Domselaar werden veel genoemd. Ook Jos Bouw, Hendrik-Jan Kas, Friso Doornhof en Bas van de Grootevheen kregen veel stemmen. In totaal bestaat de selectie uit 35 clublegendes die de afgelopen veertig tot vijftig jaar hebben uitgeblonken in het eerste elftal van de zaterdag- of zondagafdeling.
Niet alle oud-spelers zullen tijdens de jubileumwedstrijd in actie komen. Sommigen zijn verhinderd, anderen kunnen vanwege lichamelijke klachten niet meer voetballen. Ook zijn verschillende clubiconen inmiddels overleden.
De jubileumwedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 5 september en begint om 17.00 uur. Er worden twee helften van dertig minuten gespeeld. Daarmee vormt het duel een van de hoogtepunten van het feestweekend, waarin negentig jaar clubgeschiedenis centraal staat.





















