
Nieuwe vaccinatieronde tegen coronavirus
21 oktober 2026 om 11:55 ZorgNIJKERK Recent is een nieuwe vaccinatieronde gestart tegen het coronavirus. Mensen die ernstig ziek kunnen worden door corona kunnen tot en met 27 november een afspraak maken voor de coronaprik bij de GGD.
De vaccinatie is bedoeld voor mensen van 70 jaar en ouder hebben een brief thuis ontvangen om een afspraak te maken en mensen van 50 tot en met 69 jaar met een ziekte of aandoening waardoor zij meer risico lopen om ernstig ziek te worden door corona. ook volwassenen en kinderen uit een medische hoogrisicogroep, bijvoorbeeld mensen met een ernstige afweerstoornis en zorgmedewerkers die direct contact hebben met kwetsbare patiënten komen in aanmerking voor een vaccinatie.
Ook voor wie niet in deze groepen valt, is een coronaprik beschikbaar. Bijvoorbeeld voor iemand met een kwetsbaar gezinslid. Of als een behandelend arts adviseert om een coronaprik te halen.
EEN UITNODIGING OF ZELF EEN AFSPRAAK MAKEN
Mensen van 70 jaar en ouder hebben een uitnodigingsbrief van het RIVM ontvangen. Degenen van 70 jaar en ouder die vorig jaar een coronaprik bij een GGD kregen en toestemming gaven om hun gegevens te delen, krijgen in deze brief meteen een voorstel voor een afspraak. Andere 70-plussers kunnen zelf een afspraak maken.
Mensen jonger dan 70 jaar die vanwege een ziekte of aandoening tot een risicogroep behoren ontvangen geen uitnodigingsbrief, maar kunnen zelf een afspraak maken. Mensen jonger dan 70 jaar kunnen de coronaprik-check gebruiken om na te gaan of de coronaprik voor hen wordt aanbevolen.
Een afspraak maken, wijzigen of annuleren kan via ggdafspraak.nl/corona of bel naar 0800-7070.




















