
Plaatsen van laadpalen in Nijkerk sneller door kortere procedure
8 februari 2023 om 10:32 Verkeer en vervoerNIJKERK Nijkerk stopt het informele participatietraject als het gaat om aanvragen voor het plaatsen van een laadpaal. Daarmee wordt de procedure verkort en wordt de tijd die de adviseurs Verkeer hieraan moeten besteden ook korter.
Volgens het college staat de tijd die tot nu toe werd besteed niet in verhouding tot het doel van de laadvisie. Tot nu toe was het gebruikelijk om zowel een informeel inspraaktraject met de directe omgeving te voeren als de wettelijke procedure die verplicht is voor het aanwijzen van een parkeerplaats voor het opladen van voertuigen. Dat werd gedaan omdat het toewijzen van een laadpaal op een openbare parkeerplaats een nieuwe ontwikkeling was en er slechts beperkt aanvragen werden ingediend bij de gemeente. Het aantal aanvragen is toegenomen en dat vraagt volgens het college van burgemeester en wethouders om een aanpassing van de procedure.
Participatie vanuit verkeerskundig oogpunt is zeer beperkt. Het is tegenwoordig gebruikelijk dat er parkeerplaatsen worden aangesteld voor alleen het opladen van elektrische voertuigen. De maatregel bespaart drie weken aan tijd.



















