In de kerk hoorde Christien over Alpha.
In de kerk hoorde Christien over Alpha. Olaf Koelewijn

Christien deed een Alphacursus: ‘Ik dacht: Alpha is niks voor mij’

26 augustus 2025 om 12:34 Religie

NIJKERK Christien van Bokhorst (64) gaat van jongs af aan naar de kerk en doet in haar tienerjaren belijdenis. Ze weet wie Jezus is en gaat jarenlang naar de Kruiskerk in Nijkerk. Toch ontstaat er een verlangen naar meer. ,,Ik kreeg het verlangen om een stukje verdieping in mijn geloof te gaan zoeken. Het werd allemaal zo gewoon.” 


Alpha Nederland

In de kerk hoort Christien over Alpha. Alpha is een serie bijeenkomsten waarin deelnemers samen het gesprek aangaan over het leven, geloof en God. ,,Ik had er al wel eerder over gehoord, maar ik dacht altijd: dat is niet voor mij. Maar dat was het wel.” Ze besluit een Alpha te volgen. Het blijkt een verrijkende ervaring die haar geloof in God en relatie met Hem bevestigt en versterk. Ze vertelt: ,,Alpha begint met samen eten. Dat was echt ontzettend mooi: in alle rust met elkaar eten en samen zijn. Daarna kwam er een spreker. In tien avonden hebben we veel onderwerpen met elkaar besproken. Thema’s als: Wie is Jezus?’, ‘Bidden: waarom en hoe?’ en ‘Wie is de Heilige Geest?’ kwamen voorbij.” De deelnemers praten in een kleine groep met elkaar door over hun eigen kijk op de onderwerpen. Er is geen goed of fout antwoord op de vragen die besproken worden en er is ruimte voor iedereen om iets te delen. Het gaat over wat de deelnemers ten diepste beweegt. Alpha heeft Christiens verlangen naar verdieping versterkt. ,,Het heeft mijn geloof verdiept en ik wil nog meer. Ik wil die verdieping blijven zoeken. God neemt nu een grotere plek in mijn leven in.” 

DANKEN

Ook in haar dagelijks leven wordt dit zichtbaar. Zo dankt Christien God meer en staat ze daardoor ook dankbaarder in haar leven. ,,Hoe meer ik dank, hoe dankbaarder ik word en hoe meer ik ook God aan het werk zie.” Alpha heeft voor haar bevestigd hoe mooi het is als het geloof echt je houvast is, maar dat je ook dingen los mag laten en mag overgeven aan God. Ook wil Christien haar geloof handen en voeten geven in haar dagelijks leven, ze wil er zijn voor andere mensen. Dit doet ze bijvoorbeeld door bij mensen langs te gaan als wijkbezoeker. Deze mensen probeert ze te steunen door er simpelweg voor ze te zijn. ,,Je hoeft niet altijd iets te zeggen. Even een hand op iemands arm te leggen, dat mag het ook zijn.” Op deze manier deelt Christien van het geloof dat in haar leeft.Waar het verlangen naar meer verdieping vandaan komt, dat weet ze wel. ,,Dat is de Heilige Geest die in me werkt, die me helpt en stuurt. Ik heb al dertig jaar een Bijbeltekst bij me, Jesaja 41 vers 10, waarin staat: ‘Wees niet bang, want Ik ben bij je, vrees niet, want Ik ben je God. Ik zal je sterken, Ik zal je helpen, je steunen met mijn bevrijdende rechterhand.’ Deze tekst geeft mij altijd kracht. En dat doet de Heilige Geest, dat kan niet anders.”

Dit artikel wordt u aangeboden door NICEA.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie