Afbeelding
Kees van den Heuvel

Eerste diploma’s voor schoolzwemmen Kindercampus Blokhuus

2 januari 2024 om 11:38 Onderwijs

HOEVELAKEN Kindercampus Blokhuus uit Hoevelaken introduceerde als eerste school het schoolzwemmen in de gemeente Nijkerk. Ze begonnen net na de zomervakantie en aan het einde van het jaar 2023 werden de eerste diploma’s uitgereikt. Die waren voor Anne-Fleur (7 jaar), Luan (7 jaar) en Faas (6, niet op de foto). Alle drie haalden zwemvaardigheid B en Anne-Fleur behaalde zelfs A en B tegelijk.

Het betrof een eigen initiatief van Kindercampus Blokhuus, die de hoogste prioriteit heeft gegeven aan het schoolzwemmen. Hiermee wil de school bereiken dat kinderen zelfredzaam zijn in geval van nood. 

SCHOOLZWEMMEN

Een aantal sponsors was bereid gevonden om het schoolzwemmen mogelijk te maken. De zwemlessen worden tegen een lager tarief gegeven aan alle leerlingen uit de groepen 3 en 4. Per bus zijn ze vervoerd van Hoevelaken naar Nijkerk. In het Jaap van der Krol Zwembad zijn twee baden afgehuurd. In het ene bad zwemmen de kinderen met reeds de nodige zwemervaringen en in het andere bad zwemmen de kinderen zonder zwemervaring. 

Eerder heeft de gemeente Nijkerk al aangegeven dat ze er geen beleid van gaat maken om het schoolzwemmen voor alle scholen mogelijk te maken.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie