Margreet Koele is cultuurverbinder van de gemeente Nijkerk.
Margreet Koele is cultuurverbinder van de gemeente Nijkerk. Stad Nijkerk/Maranke Pater

Nijkerkse Margreet Koele maakt kans op BNG Cultuurcoachprijs 2026

11 september 2026 om 10:25 Mensen

NIJKERK De Nijkerse cultuurverbinder Margreet Koele is geselecteerd voor de longlist van de BNG Cultuurcoachprijs 2026. Uit een nationaal veld van 32 inzendingen behoort zij nu tot de beste tien cultuurcoaches en cultuurverbinders van Nederland. De vakprijs eert professionals die het verschil maken door cultuur te verbinden met andere domeinen in de maatschappij.

Margreet Koele zet zich dagelijks in om cultuur voor iedereen toegankelijk te maken en sterke verbindingen te leggen. Het thema van de verkiezing dit jaar is ‘domeinoverstijgend werken’.

KUNST EN CREATIVITEIT

,,Als cultuurverbinder in de gemeente Nijkerk zet ik mij elke dag in om bruggen te bouwen,” schrijft Margreet op LinkedIn, ,,Dat het thema van dit jaar ‘Domeinoverstijgend werken’ is, maakt deze nominatie extra bijzonder. Want cultuur is zoveel meer dan alleen een voorstelling of een kunstwerk. Het is een basis voor een gezond, vitaal en gelukkig leven. Door cultuur slim en eenvoudig te verbinden met de zorg, het sociaal domein en het onderwijs, laten we zien dat meedoen aan kunst en creativiteit direct bijdraagt aan de (mentale) gezondheid van onze inwoners. Dat dit werk wordt opgemerkt met een plek bij de 10 genomineerden is nu al een gigantische eer en een prachtige erkenning voor de gemeente Nijkerk.”

VERVOLG

De komende tijd selecteert een landelijke vakjury drie finalisten uit de longlist. In november start de online stemming en bereiden de finalisten een videopitch voor. De ontknoping vindt plaats op 3 december tijdens de landelijke Inspiratiedag Buurtsport- en Cultuurcoaches, waar de stemmen van de vakjury, het publiek en de zaal samen de winnaar bepalen.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie