
Hulckesteijnloop na twee jaar terug van weggeweest
8 september 2022 om 07:08 EvenementenNIJKERK Na twee jaar uitstel door corona werd woensdagavond 7 september de vijfde editie van de Hulckesteijnloop gehouden. Start en finish waren bij Europarcs Bad Hulckesteijn (Hulckesteijn 3) in Nijkerk. De 10 kilometer startte om 19.00 uur; de vijf kilometer om 19.05 uur.
De Hulckesteijnloop wordt sinds 2016 georganiseerd door hardlooptrainer Anton Schoonderbeek met zijn bedrijf Sportiva. ,,De loop was vroeger ook al in Nijkerk, maar werd al 20 jaar niet meer georganiseerd. Het leek mij leuk om dit met mijn bedrijf te organiseren en dat heb ik met nog drie mensen opgepakt’’, zegt de Nijkerker (64), die hardlooptrainingen verzorgt voor beginners tot en met marathonlopers.
AFSTANDEN De Hulckesteijnloop kende dit jaar twee afstanden: de 5 en 10 kilometer. Het 10 kilometer parcours ging over de Laakse Hoek langs het randmeer Nuldernauw en door het Hulckesteijnse Bos. Het 5 kilometer parcours ging de andere kant op: over de Zeedijk langs het Nuldernauw met het keerpunt bij het stoomgemaal van Nijkerk. Uiteindelijk is de 5 kilometer gewonnen door Nathan Houwaard en de 10 kilometer door Yordi Druijff, beiden inwoners van Amersfoort en lid van AV Triathlon.


























