
Regionale Veteranendag dit jaar in Harderwijk: ‘Leuk gezinsuitje’
31 mei 2024 om 14:17 EvenementenNIJKERK/HARDERWIJK De 17e editie van de Regionale Veteranendag Noordwest Veluwe vindt zaterdag 22 juni op evenemententerrein De Wijde Wellen in Harderwijk plaats. Vorig jaar vond de dag in Nijkerk plaats. Dit jaar is gemeente Nijkerk, als één van de vijf gemeenten, opnieuw betrokken bij de organisatie van het evenement. ,,Het is een interactieve dag, vrij toegankelijk, met verschillende activiteiten waaronder ‘Meet the Marines’. Het wordt echt een spektakel’’, aldus Stichting Regionale Veteranendag NWV.
De dag is in de eerste plaats bedoeld om ontmoeting en verbinding tussen veteranen te faciliteren, maar is voor iedereen vrij toegankelijk. Het programma duurt van 10.00 uur tot 15.00 uur. Er zijn militaire voertuigen uit verschillende periodes te bewonderen en er worden demonstraties gegeven. Bezoekers kunnen bovendien een rit maken met de voertuigen. Er is live-muziek en een dj. Voor kinderen is er een springkussen en hindernisbaan. Zij kunnen zich ook laten schminken. ,,Kortom: een leuk gezinsuitje’’. Ook zijn er diverse kramen van stichtingen die te maken hebben met het thema.
AANMELDINGEN VETERANEN
In de regio zijn circa 1200 veteranen. Zij zijn uitgenodigd voor de dag middels een brief. Tot nu toe hebben 227 veteranen zich aangemeld. ,,Wij willen voor alle veteranen, jong en oud, een mooie dag organiseren’’, vertelt het bestuur, waar naast Brouwer ook Maarten van Panhuis (voorzitter) en Rik van Velzen (penningmeester) deel van uitmaken.
BEELD VETERANEN VERANDEREN
Het 37-jarige bestuurslid Nick Brouwer is zelf tweemaal op missie geweest naar Afghanistan. ,,Ik was jong en ik zat in dienst. Ik werkte in het ziekenhuis op de basis als verzorger van de gewonden.’’ Volgens Brouwer denken de meeste mensen bij veteranen aan mensen die in de Tweede Wereldoorlog vochten of begin jaren ‘60 in Nieuw-Guinea. ,,Maar ook militairen die namens defensie minder lang geleden in Irak, Afghanistan en Bosnië zijn geweest, worden erkend als veteraan. Als stichting willen wij dat beeld veranderen: de veteraan kan ook je buurjongen zijn of een collega van je werk.’’ Deze dag is met name voor hen bedoeld: ,,We willen iedereen met deze status in het zonnetje zetten als blijk van waardering. Ze kunnen hun oude maten weer zien en spreken en gezellig eten en drinken.’’
Het evenement wordt mogelijk gemaakt door subsidie van de gemeenten en ook krijgt de stichting een bijdrage vanuit het Nationale fonds voor Vrede, Vrijheid en Veteranen. Meer informatie via www.regionaleveteranendag.com.



















