Afbeelding
Bibliotheek Nijkerk

Schrijver geeft Nijkerkers inkijkje in funeraire erfgoed Nijkerk: ‘Het was een bijzondere avond’

10 januari 2025 om 15:17 Activiteiten

NIJKERK De lezing van kunstenaar, schrijver en oud-biologieleraar Leendert de Boer trok ruim 70 geïnteresseerden naar de bibliotheek van Nijkerk. Tijdens de avond stond het unieke funeraire erfgoed van Nijkerk centraal, waar zijn recent verschenen boek over gaat. 

,,Het was een bijzondere avond,” aldus een van de aanwezigen. ,,Leendert weet je met zijn kennis en enthousiasme echt mee te nemen in de geschiedenis van onze stad.” De Boer hield de aandacht van het publiek de hele avond met zijn humoristische en informatieve stijl vast. Als een ervaren verteller, zoals je van een oud-leerkracht mag verwachten, nam hij de aanwezigen mee op een ontdekkingsreis langs de verhalen en cultuurhistorische waarde van Nijkerks funeraire erfgoed. De rijke geschiedenis van markante locaties zoals de Oude Algemene Begraafplaats kwam uitgebreid aan bod en werd verrijkt met persoonlijke inzichten en anekdotes.

BOEK OVERHANDIGEN

De avond kreeg een bijzonder tintje toen Leendert de Boer zijn nieuwe boek officieel overhandigde aan Jan Cozijnsen, vertegenwoordiger van Museum Nijkerk. ‘Dit boek vormt een waardevolle toevoeging aan de collectie van het museum en draagt bij aan de zichtbaarheid en waardering van het lokale erfgoed’, aldus Bibliotheek Nijkerk. 

Volgens de bibliotheek zorgde de lezing niet alleen voor kennisdeling, maar ook de nodige verbinding. 

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie