
Schuur in Nijkerkerveen deels verwoest door brand
4 december 2025 om 08:02 BrandNIJKERKERVEEN Bij een schuur van een woonboerderij aan de Klaarwaterweg in Nijkerkerveen, tussen Hoevelaken en Zwartebroek, heeft een grote brand gewoed. Meerdere brandweerwagens rukten uit om het vuur te bestrijden. Omdat de schuur een rieten dak had, werden ook speciale rietenkapbrand-teams uit Kootwijkerbroek en Elst ingeschakeld.
De brand werd bij toeval ontdekt door surveillerende agenten die over de Schoolstraat reden en de vlammen zagen. Ze moesten over het hek klimmen om de bewoners te wekken. Niemand raakte gewond. Bij aankomst van de brandweer stond de schuur volledig in brand en kwam veel rook vrij. Brandweerploegen uit Hoevelaken en Zwartebroek waren druk met het blussen van de brand. Om voldoende water te krijgen, werden een waterwagen uit Kootwijkerbroek en een slangenwagen uit Nijkerk ingezet.
De rietploeg uit Kootwijkerbroek creëerde een zogenoemde stoplijn: brandweerlieden gingen op het dak om het riet weg te halen waar het vuur dreigde over te slaan. Dankzij deze tactiek kon het vuur worden gestopt, waardoor het achterste deel van de schuur behouden bleef. Rond 03.00 uur had de brandweer de situatie onder controle.
De schade aan de schuur is groot, ondanks de snelle inzet van de brandweerploegen.




























