Gelijkspel voor Hoevelaken tegen Renswoude
3 februari 2013 om 00:00 NieuwsHOEVELAKEN - Winterstop voor voetballers, het is al jaren de meest onvoorspelbare periode in een voetbalseizoen. Voert de KNVB een korte winterstop in, dan wordt de ene na de andere wedstrijd afgelast. Is er een langere verplichte rust, dan blijkt er volop gevoetbald te kunnen worden. Het is het jarenlange dilemma, zo ook in 2013. Na een succesvolle Derby Cup op 12 januari blijkt het hoofdonderwerp van de gesprekken in de week daarna ineens de Elfstedentocht te behelzen. Besneeuwde en bevroren velden maken voetbalactiviteiten op zowel natuur- als kunstgras onmogelijk, waardoor er een grote aanslag wordt gepleegd op het improvisatievermogen van leiders, trainers en kaderleden om toch wat voetbalactiviteiten van de grond te krijgen. Sporthallen en sportscholen blijken twee weken lang een goed alternatief, maar menig voetballiefhebber is opgelucht, wanneer een regenbui op zondag 27 januari in één klap alle sneeuw oplost en daarmee ook de voetbalproblemen. Halsreikend (of reikhalzend) wordt er uitgekeken naar zaterdag 2 februari 2013, wanneer er eindelijk weer om het 'echie' kan worden gespeeld. Vanwege wat regen kunnen de natuurgrasvelden (nog) niet bespeeld worden, maar de kunstgrasvelden liggen er prima bij. Althans, zo lijkt het, want wanneer de eerste fluitsignalen bijna klinken, begint het opnieuw te sneeuwen en worden de eerste wedstrijden van de hervatting van de competitie in de sneeuw afgewerkt. Jan Haverkamp loopt de nodige rondjes rond de velden om de lijnen sneeuwvrij te houden, de wind is nadrukkelijk aanwezig en het is waterkoud, maar op de dag van het elfjarig huwelijk van onze aanstaande nieuwe koning en koningin wordt er eindelijk weer gevoetbald.
De Hoevelakense hoofdmacht speelt tegen Renswoude. Met een straffe wind in de lengteas van het veld is het lastig voetballen. Hoevelaken komt in het eerste kwartier niet verder dan de bal op eigen helft rondspelen, inclusief veel terugspeelballen op doelman Mick Bos, want door het felle storen van de voorwaartsen van Renswoude is de weg vooruit lastig te vinden. Ondanks de harde wind in de rug. Na zeven minuten komt Renswoude, dat in september in eigen huis in de slotminuten de winst aan Hoevelaken moest laten, wat gelukkig op voorsprong wanneer de bal in het strafschopgebied wordt gepompt, maar niet (goed) wordt verdedigd. Hoevelaken loopt daarmee direct achter de feiten aan en heeft tot de twintigste minuut nodig, totdat het zelf in het strafschopgebied wat gevaar kan stichten. Peter van der Weerd ziet een hard gekopte bal echter door de goede goalie uit Renswoude worden gepareerd. Ook een kopkans twee minuten later leidt niet tot Hoevelakens succes.
Hoevelaken kan in de eerste helft niet van het windvoordeel profiteren, maar speelt in de tweede helft met het wind'nadeel' aanzienlijk beter. De weg vooruit wordt nu wel gevonden en dat lijkt na een kwartier tot de openingstreffer te leiden. Na een slimme kopbal van Vincent van Vliet zeilt de bal over de kansloze sluitpost van Renswoude, maar ook langs de verkeerde kant van de paal.
Met Ruud Kassenaar voor Erik van de Lagemaat (64.) en John Kok voor Peter van den Berg (81.) gaat Hoevelaken succesvol op zoek naar de gelijkmaker. In de 83e minuut wordt 'assist'ent Vincent van Vliet over de linkervleugel weggestuurd, die de bal panklaar legt voor Jan Weyn. Met een slimme voetbeweging tikt hij de bal in één keer via de paal binnen. Hoevelaken gaat daarna op zoek naar meer, maar dat komt er niet.
Door het gelijke spel blijven Hoevelaken en Renswoude op gelijke hoogte in de brede middenmoot van de ranglijst. Komende zaterdag wacht er voor Hoevelaken echter een zwaardere klus: de komst van de onberispelijke koploper De Meern naar Kleinhoven. In de openingswedstrijd van het seizoen speelde Hoevelaken een uur lang met tien man tegen deze ploeg, waartegen uiteindelijk met 3-0 werd verloren.
Scoreverloop: 7. Renswoude 0-1; 83. Jan Weyn 1-1.
Opstelling: Mick Bos; Mark Buitink, Peter van den Berg (81. John Kok), Raymond Buis, Pascal de Jong; Dennis de Haas, Peter van der Weerd (52. Jesper Breuers), Vincent van Vliet; Jan Weyn, Erik van de Lagemaat (64. Ruud Kassenaar), Michel van de Bunt.
De Haen man van de wedstrijd: Mark Buitink.













