
Sparta Nijkerk haalt uit tegen Hoogeveen
26 april 2026 om 23:38 VoetbalNIJKERK Sparta Nijkerk heeft zich zaterdag goed hersteld van de nederlaag een week eerder bij DOVO. Op eigen veld werd Hoogeveen op een 6-1 nederlaag getrakteerd. In Raalte werd ROHDA kampioen en de overige ploegen in de top strijden om de nacompetitie te halen. Sparta Nijkerk is hiervan al verzekerd, dus werkt toe naar de vorm om via deze omweg promotie af te dwingen.
Volop lachende gezichten waren er te zien zaterdagmiddag na afloop van het duel van Sparta Nijkerk tegen Hoogeveen. Het veldspel van de Spartanen was bij vlagen weer prima, er werd flink gescoord en het nare gevoel van het verlies van een week eerder was weggespeeld. Hoogeveen bleek achteraf een ideale tegenstander om weer eens een lekker pot op de mat in Nijkerk te leggen.
Thomas van Dijk was aanvallend gevaarlijk zaterdag en zijn tweede poging resulteerde in de 1-0. Tien minuten later bracht Victor van der Linde met een prachtige pass Pieter Veenstra in scoringspositie en dan is de 2-0 een logisch gevolg. Toch liet de defensie van Sparta Nijkerk zich even verrassen bij een lage vrije trap, wat resulteerde in de 2-1 door Sander Egbers.
Wie na de rust bang was dat Hoogeveen op gelijke hoogte ging komen, hoefde niet echt te vrezen. Na daadkracht, enkele mooie passes en een kopassist van Tim Pieters, was het Roy Bakkenes die de 3-1 mocht aantekenen. Toen was de spanning al verdwenen, zeker toen Janic Makizodila met zijn assist Pieter Veenstra in stelling bracht voor de 4-1.
Hoogeveen wilde op dat moment liever dat het duel voorbij was, maar Sparta Nijkerk ging tot in blessuretijd door mede door de verse inbreng van invallers. Niet toevallig waren zij het die de score naar 6-1 tilden. Eerst was het Omar el Ghazouani en als laatste O23-speler Tim de Jong die zijn debuut opluisterde met een doeltreffende kopbal.




















