
Ruime overwinning Sparta Nijkerk in Scherpenzeel
9 november 2025 om 22:16 VoetbalNIJKERK Met een 1-4 overwinning sloot Sparta Nijkerk zaterdag een toch wat roerige week uitstekend af. Roerig omdat donderdag bekend werd dat de samenwerking tussen Sparta Nijkerk en trainer Bert van Hunenstijn na dit seizoen eindigt. In Scherpenzeel lieten de spelers en staf zien dat dat nog ver weg is en dat het team voor die tijd nog mee wil (blijven) doen om de prijzen.
Dat het geen eenvoudige zou worden werd al in de eerste minuut duidelijk. Olivier Pilon liet het thuispubliek bijna juichen, maar hij vond Ischa Bouwman op zijn weg. Daarna nam Sparta Nijkerk het heft meer in handen en dat leidde wel tot een treffer. Matig ingrijpen in de defensie van Scherpenzeel deed de bal bij Pieter Veenstra belanden en dan is het 0-1. Sparta Nijkerk bleef loeren op de kansen, terwijl het duel redelijk in evenwicht was. Veenstra was scherp en zorgde met een bekeken knal na een half uur voor de 0-2. Voordat Scherpenzeel was bekomen van deze tegenvaller, scoorde ook Omar el Ghazouani en dat betekende een riststand van 0-3.
Na rust dachten de spelers van Sparta Nijkerk het iets rustiger aan te kunnen doen, in plaats van het duel definitief te beslissen. Dat leidde ertoe dat Scherpenzeel bleef geloven in een goed resultaat en zeker toen ze na een kwartier op 1-3 kwamen via Mano Bakkenes. Het bracht de Nijkerkers weer helemaal bij de les en er werd vrijwel niets meer weggegeven. Zeven minuten voor tijd besliste Christos Ibrahim vervolgens het duel met de 1-4. Een mooie overwinning voor Sparta Nijkerk die daarmee aansluiting houden met de top in de derde divisie.
Zaterdag krijgt Sparta Nijkerk het Veenendaalse DOVO op bezoek. Een lastige tegenstander die afgelopen zaterdag DVS’33 aan hun zegekar bond. Sparta Nijkerk is dus gewaarschuwd voor de kracht van deze ploeg. Het duel op De Ebbenhorst begint zaterdag om 15.00 uur




















