Afbeelding
Aalt Guliker

Sparta Nijkerk moeizaam langs Rohda Raalte

2 februari 2025 om 08:00 Voetbal

NIJKERK Qua ranglijst zou de wedstrijd van Sparta Nijkerk tegen Rohda Raalte niet het grootste probleem mogen zijn. Vanuit het duel In Raalte wisten de Nijkerkers echter dat het een lastige ploeg is om te bestrijden en dat bleek ook zaterdag in Nijkerk. Sparta Nijkerk had veel moeite met de tegenstander, maar wist wel met 1-0 te winnen. Uiteindelijk bleek dat het meest belangrijke zaterdag.

Het spelsysteem van de gasten leverde de Spartanen in Raalte problemen op en trainer Bert van Hunenstijn wilde de gasten verrassen. Hij zette ook een 1-3-5-2 formatie binnen de lijnen en ging daarmee de strijd aan. Dat leverde een duel op tussen twee ploegen die moeite hadden om de vrije ruimtes te vinden en te benutten. Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht en het was Sparta Nijkerk dat als eerste wist te scoren via Roy Bakkenes. Voor de gasten was dat het teken om een stapje extra te zetten en tot de rust pakten zij meer en meer het initiatief. De Nijkerkse defensie, met als sluitpost scha Bouwman, bleef echter overeind.

Na de thee bleek het strijdplan van de Spartanen niet veranderd en dat gold ook voor de intenties van Rohda Raalte. De gasten bleven dreigend en Sparta Nijkerk kreeg nooit echt grip op de wedstrijd. Afstand nemen in de score lukte de Nijkerkers ook niet, zodat het tot het allerlaatste fluitsignaal spannend bleef. De Spartanen konden echter juichen, want de treffer van Bakkenes bleek beslissend in het duel. Daarmee blijft Sparta Nijkerk in achtervolging op koploper IJsselmeervogels en wacht volgende week het uitduel in Heemstede tegen HBC.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie