Met het inzetten van een sliding probeert Thomas van Dijk zijn tegenstander te stoppen
Met het inzetten van een sliding probeert Thomas van Dijk zijn tegenstander te stoppen Aalt Guliker

Sparta Nijkerk ontsnapt aan nederlaag

1 september 2024 om 10:34 Voetbal

NIJKERK Na de goede seizoenstart was er zaterdag toch teleurstelling na het 2-2 gelijke spel van de oranjehemden tegen sv Huizen. De thuisploeg omdat zij de winnende reeks graag hadden doorgezet, maar ook bij de uitploeg, want zij gaven in blessuretijd de winst uit handen.

door Rob Schoon

Zoals op voorhand te verwachten viel, nam Sparta Nijkerk het initiatief in het begin van de wedstrijd. Huizen werd achteruit gedrukt, maar de Spartanen kwamen niet echt tot kansen, laat staan doelpunten. Een schot over het doel van Christos Ibrahim was ongeveer het enige wapenfeit. Huizen kroop steeds vaker gevaarlijk uit hun schulp en eigenlijk hadden zij grotere kansen dan de Nijkerkers. Qua veldspel was het wellicht niet verdiend, maar qua kansen wel dat de gasten met een 0-1 voorsprong gingen rusten na een treffer van Lars van Huisstede.

Na de pauze werd een Nijkerks offensief verwacht, maar dat viel toch tegen. De oranjehemden lieten zich niet van hun beste kant zien en Huizen profiteerde. Na ruim twintig minuten namen zij brutaal een 0-2 voorsprong via Ahmed el Mahdi. Sparta Nijkerk moest nu wel vol aan de bak om niet tegen het eerste verlies aan te lopen. Dat leverde al snel de 1-2 op via Tyrone Fonville en toen werd het pas echt leuk van Nijkerkse zijde. Er werd volop druk geleverd op de tegenstander en er volgden ook voldoende kansen. Doelman Olivier Pabon liet echter zien dat hij een uitstekende speler is voor sv Huizen.

In blessuretijd leverde dat alsnog de 2-2 op van Kiyjano Hugo, nadat er voldoende eerdere kansen waren geweest. En zelfs daarna was er nog tijd om meer dan een punt over te houden aan dit duel voor de Nijkerkers. Dat was wellicht wat teveel geweest na een duel, waar sv Huizen rook aan de winst. Vanuit Huizer oogpunt zaten er aan de treffers van Sparta Nijkerk ook nog een luchtje, maar dat werd anders beoordeeld door het arbitrale trio. Beide ploegen een punt, beiden niet echt tevreden, maar wel spektakel met name in het laatste deel van het duel.

Dinsdag treedt Sparta Nijkerk aan in de KNVB-beker. De tegenstander van die avond is sv Laar uit Weert, uitkomend in de eerste klasse zondag. Een wedstrijd die op papier gewonnen zou moeten worden, maar in de beker kan er altijd van alles gebeuren. Het duel op De Ebbenhorst begint om 20.30 uur (gratis entree).

Mail de redactie
Meld een correctie

Rob Schoon
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie