
Garman biedt een pak dat past bij wie je bent
9 september 2026 om 13:46 ZakelijkNIJKERK Een kledingstuk moet meer doen dan alleen goed zitten. Het moet passen bij de persoon die het draagt, bij de gelegenheid én bij de uitstraling die iemand wil neerzetten. Dat is precies waar Emma Stitselaar van GARMAN in Nijkerk haar passie van heeft gemaakt. Aan de Nieuwstraat 1 maakt zij kleding op maat voor dames en heren, met persoonlijke aandacht.
door Peter Beijer
GARMAN bestaat pas een half jaar, maar nieuw in het vak is Emma allerminst. Ze studeerde mode, werkte jarenlang als personal tailor en deed veel ervaring op met het aankleden van bruiden en bruidegoms en het maken van maatpakken. Inmiddels heeft ze al honderden trouwpakken mogen samenstellen. „Mijn grootste passie is mensen laten stralen door het creëren van unieke kleding die volledig aansluit bij hun persoonlijkheid, wensen en bijzondere momenten”, vertelt Emma. „Ik geloof in een andere manier van consumeren. Kleding maken met aandacht en de mooiste materialen.” Wie bij GARMAN binnenstapt, treft geen winkel vol kledingrekken.
Vrijwel alles wordt op bestelling gemaakt. Emma: ,,Ervaring en vakmanschap staan bij ons centraal. We beginnen altijd met koffie en een goed gesprek. Ik wil iemand eerst leren kennen. Wat is zijn of haar stijl? Voor welke gelegenheid wordt de kleding gedragen? En welke wensen zijn er?” Daarna begint het creatieve proces. Klanten kunnen kiezen uit honderden Italiaanse stoffen. Kleur, model, knopen, voering en details worden samen bepaald. „Met elkaar ontwerpen we jouw pak. Je maakt echt een uniek ontwerp dat helemaal van jou is. Van een maatpak voor het werk tot een trouwpak: alles is mogelijk. En vergeet niet: we meten jouw maten persoonlijk in.” Emma kijkt nadrukkelijk naar kleding die niet alleen tijdens één gelegenheid gedragen kan worden. „Als iemand een heel uitgesproken trouwpak wil, kan dat natuurlijk. Maar vaak vind ik het mooi om een item te creëren waar iemand ook daarna nog draagplezier van heeft. Een kleine aanpassing kan al voldoende zijn om een opvallend trouwjasje later als veelzijdig colbert te dragen. Maar ons atelier maakt ook casualwear zoals, polo’s, chino broeken, jeans op maat en zelfs bijpassende customize schoenen.”
PASAFSPRAAK
Na het ontwerp wordt het kledingstuk besteld. De levertijd bedraagt gemiddeld vijf weken. Daarna volgt een pasafspraak en geeft Emma draagadvies. Voor een trouwpak adviseert zij om ongeveer drie maanden vooraf te beginnen. Zo blijft er voldoende ruimte voor ontwerp, productie en afpassen. GARMAN is er nadrukkelijk voor dames én heren. Ook dames kunnen kiezen voor een maatpak of rok met colbert. GARMAN heeft een regionale functie in de regio. Klanten komen niet alleen uit Nijkerk, maar ook uit onder meer Amersfoort, Barneveld, Spakenburg, Putten, Ermelo en Harderwijk. GARMAN is er voor wie bewust kiest voor kwaliteit, advies en kleding die lang meegaat. „De juiste kleding versterkt je uitstraling en geeft zelfvertrouwen”, zegt Emma. „Dat is uiteindelijk wat ik mensen wil meegeven: dat ze hier de deur uitgaan met iets waarin ze zich echt goed voelen.” Bezoek bij GARMAN is op afspraak, maar iedereen is welkom om binnen te lopen wanneer we in het atelier aanwezig zijn. Heb je een vraag of wil je telefonisch een afspraak maken? Emma staat je graag te woord. Bel direct naar ons Atelier.
Dit artikel wordt u aangeboden door GARMAN, Nieuwstraat 1 3861 AJ Nijkerk. Meer informatie: info@garmanofficial.nl/033-3033394.




















