
Bon appétit! Niels opent Franse bistro in Nijkerk aan Molenplein
19 juni 2025 om 13:01 ZakelijkNIJKERK In het hart van Nijkerk, aan het gezellige Molenplein gaat de droom van Niels Bouwmeester in vervulling. De ramen zijn nu nog bedenkt, maar op maandag 23 juni opent hij hier Niels Bistro & Bar.
Niels: ,,Het wordt een stoere, eigentijdse bistro waar klassieke Franse smaken samenkomen met wereldse invloeden.” Denk aan krokante brioche met kreeft, tournedos met huisgemaakte pepersaus en Niels’ signature dish: een klassieke steak tartaar met een crème van peterselie en gerookte paling. Niels is een geboren en getogen Nijkerker en werkt al zijn hele leven in de horeca. Niels: ,,Vroeger keek ik altijd naar Joop Braakhekke. Op een dag zei mijn moeder: ‘Wil jij geen kok worden?’”. Zo geschiedde, hij schreef zich in voor de koksopleiding. In de jaren daarna werkte hij op verschillende plekken in Nijkerk, Amsterdam en in het buitenland, waaronder op Curaçao.
GESTRIPT
Toen het pand aan het Molenplein vrij kwam, wist hij het meteen: op deze plek wil ik een restaurant beginnen. Hij moest wel eerst even flink aan de bak. Niels: ,,Het pand moest helemaal gestript worden, maar ik heb heel veel hulp van familie en vrienden gekregen. In drie maanden hebben we deze plek omgetoverd tot een prachtige bistro met een warme, chique uitstraling.”
PURE SMAKEN
Als het aan Niels ligt, wordt de bistro een plek waar iedereen zich thuis voelt. Een plek voor casual dining. Niels: ,,Je kunt binnenlopen voor een salade met een mooi glas wijn, maar ook voor een uitgebreid diner. We werken met de mooiste producten en bereiden alles met veel aandacht en passie. Hier geen poespas, maar pure smaken en verrassende combinaties.” De afgelopen periode hebben Niels en zijn team hard gewerkt aan alle voorbereidingen. Niels: ,,Ik ben ontzettend blij met al mijn nieuwe collega’s die samen met mij dit avontuur aan willen gaan. We staan te popelen om onze gasten met open armen te ontvangen én te verwennen.”
Vanaf maandag 23 juni is Niels Bistro & Bar dagelijks geopend voor lunch, diner en borrel. Doordeweeks van 11.00 tot 23.00 en in het weekend van 11.00 tot - in de woorden van Niels - ‘gezellig’. Een tafeltje reserveren kan via www.nielsbistroenbar.nl of 033-2023435, maar gewoon binnenlopen kan ook.
Dit artikel wordt u aangeboden door Niels Bistro & Bar



















