
Martha Flora: Persoonlijke dementiezorg waarbij het leven zoveel mogelijk wordt voortgezet
30 april 2025 om 15:02 ZakelijkAMERSFOORT Martha Flora biedt gespecialiseerde en persoonlijke dementiezorg. Gebouwd op persoonlijke ervaringen van grondlegger Marco Ouwehand en gebaseerd op wetenschappelijke onderzoek. In 2024 opende aan de Herenstraat 1-3 het zestiende huis van Martha Flora waar kleinschalige dementiezorg wordt geboden. In totaal zijn er 24 studio’s verdeeld over twee meanders.
Martha Flora biedt plek aan mensen met dementie in alle vormen en fases. Individueel of samen. ,,Het uitgangspunt is dat het leven dat iemand leidde, wordt voortgezet in de huizen”, aldus Petra Mensink, Locatiemanager Amersfoort. ,,Is iemand gewend om laat op te staan, dan kan dat hier. Wil je ’s-nachts nog televisie kijken of eten, dan kan dat ook. Bij ons zijn de mensen leidend, niet de klok. En wij meanderen met hen mee in hun ritme. Dat allemaal binnen de kaders van de dementie.”
De connectie met de bewoners is binnen Marta Flora het allerbelangrijkst. Mensink: ,,Als je de bewoner kent, dan weet je ook waar je aansluiting kunt vinden. Hiervoor is de familie cruciaal. Die weet bijvoorbeeld welke muziek iemand leuk vindt, maar ook aan welke kant van het bed de bewoner is gewend uit te stappen. Familie en naasten zijn altijd welkom om te blijven eten en slapen.”
Bij ons zijn de mensen leidend, niet de klok. En wij meanderen met hen mee in hun ritme
ALTIJD BLIJVEN WONEN
Bij Martha Flora Amersfoort is de personele bezetting hoger dan gebruikelijk in dergelijke huizen. Dit maakt dat er meer persoonlijke aandacht is. ,,We begeleiden bewoners zoveel mogelijk in het zelfstandig blijven. Pas als dit niet meer lukt, nemen we de zorg over. Ons huis is ook uniek qua ruimte. De bewoners hebben een studio van ongeveer 40 vierkante meter met eigen ruime sanitaire voorzieningen. Daarnaast zijn er groots opgezette algemene ruimtes, de meander genaamd. Die bestaat uit een keuken, atelier, bibliotheek en tuinkamer aangrenzend aan de buitenruimte. Elke ruimte heeft zijn eigen kleur en sfeer.”
Mensink heeft nog wel een tip als je te maken hebt met dementie: ,,Denk tijdig na over de toekomst. Waar wil je wonen als het thuis niet meer gaat? Je kunt beter veel te vroeg verhuizen dan iets te laat. Dan is wennen aan een nieuwe situatie lastiger en weet je niet of er plek is waar je wilt wonen. Bij Martha Flora zijn we er voor iedereen. Wij kunnen families compleet ontzorgen, bieden één-op-één aandacht en ‘altijd blijven wonen’- garantie. Als de zorg op het einde zwaarder wordt, dan mag men hier blijven wonen. Dit geldt ook voor echtparen. Als degene met dementie komt te overlijden, mag je als partner hier blijven. Dit maakt ons uniek. Bijkomend voordeel is dat we een nieuwe locatie zijn en nog geen wachtlijst hebben.”
Deze advertorial wordt u aangeboden door Martha Flora Amersfoort en maakte deel uit van onze special ‘Specialisten’. Ook profiteren van het grote bereik van de print- en online kanalen van Stad Nijkerk.nl? Neem dan contact op met Arnout Wagemans (tel. 06-55780473, a.wagemans@bdu.nl) of onze verkoopafdeling, René Gerritsen: tel. 0342-494260, verkoop.amersfoort@bdu.nl.















