
Kennis en ervaring delen bij De Vogelvriend Nijkerk
4 september 2024 om 18:22 ZakelijkNIJKERK Het houden en kweken van vogels is een leuke hobby. Dit samen beleven met andere hobbyisten is nuttig en ook heel gezellig. Dit kan bij De Vogelvriend Nijkerk, de vereniging heeft 61 leden van 20 tot in de 80 jaar.
door Marco Jansen
Henk de Gans (65) uit Nijkerk is nu ruim zes jaar lid. Zijn vader hield vroeger Australische parkieten, zelf had hij deze vogels ook in zijn jeugd. Als militair in ’t Harde hield hij vogels, daarna jarenlang niet meer. ,,Tot een vriend die lid was mij vroeg of ik een website wilde bouwen voor de vereniging. Voor ik het wist had ik weer vogels, dit zijn nu een stuk of 50 Catharina parkieten uit Zuid-Amerika in allerlei kleurslagen in een kweekruimte met volière.” Het broedseizoen vindt Henk het leukst. Hij selecteert maximaal acht broedkoppels, goed voor twintig jongen. Hij neemt per jaar deel aan vier tentoonstellingen. „Je kunt kampioen worden in je groep en de beste vogel per tentoonstelling wordt vastgesteld.”
Je kunt kampioen worden in je groep en de beste vogel per tentoonstelling wordt vastgesteld
Henk is nu penningmeester bij De Vogelvriend, die geen eigen locatie heeft, maar een ruimte huurt van de jeu de boules vereniging De Nijeboulers aan de Watergoorweg 48a. „Hier houden we het hele jaar door bijeenkomsten en lezingen voor het delen van kennis en ervaring, maar ook voor de gezelligheid. Een keer per jaar is er een gezellige avond met een hapje en drankje en jeu de boule; ook gaan we een keer per jaar barbecueën met partners erbij.”
TENTOONSTELLING
Hoogtepunt is de jaarlijkse onderlinge tentoonstelling (TT) die dit jaar plaatsvindt op 6, 7 en 8 november. De laatste twee dagen zijn kijkdagen, voor iedereen gratis toegankelijk. „De circa 300 ingebrachte vogels worden gekeurd, waarbij een surveillant het dierenwelzijn controleert en bewaakt. De kooien staan op stellingen. Ook brengen we een showelement in, met dit jaar vijf volières en tien showkooien. Leden richten deze in als natuurlijke habitat; veel bezoekers vinden dit het mooist.”
Veel bezoekers vinden dit het mooist
Volgend jaar bestaat de vereniging 75 jaar; de tentoonstelling in november 2025 wordt een kringtentoonstelling met wel 700-800 vogels, ook van omliggende verenigingen. Lid worden van De Vogelvriend kost slechts 45 euro per jaar. Hiervoor krijg je een maandelijks magazine, een eigen kweeknummer en toegang tot lezingen en bijeenkomsten.
Informatie: 06-28199183 (secretaris Henk van Randen), info@devogelvriendnijkerk.nl, www.devogelvriendnijkerk.nl.
Dit artikel wordt u aangeboden door De Vogelvriend Nijkerk. Ook profiteren van het grote bereik van de print- en online kanalen van Stad Nijkerk.nl? Neem dan contact op met Gemma Lijbers (06-53488564, g.lijbers@bdu.nl) of onze verkoopafdeling: tel. 0342-494260, verkoop.amersfoort@bdu.nl.



















