Afbeelding
Handy Timshandytimsfotografie@gmail.com

Visie organiseert psalmzangavond in Nijkerk

30 augustus 2023 om 16:30 Podiumkunsten

NIJKERK EO-magazine Visie organiseert donderdagavond 21 september een psalmzangavond in De Fontein in Nijkerk. Aanleiding is het 250-jarig bestaan van de psalmberijming van 1773. Speciale gasten deze avond zijn EO-presentator Jurjen ten Brinke en zanger Lucas Kramer. Reserveren is noodzakelijk, de toegang is vrij. Dat laat Visie weten in een persbericht.

,,‘’t Hijgend hert der jacht ontkomen.’ ‘Zelfs vindt de mus een huis, o Heer.’ ‘Heer, aimaak mij Uwe wegen.’ Voor veel mensen overbekende dichtregels, die ze moeiteloos meezingen. Het zijn de beginzinnen van een aantal psalmen die gedicht zijn in 1773. Dit jaar dus precies 250 jaar geleden. Ter ere daarvan organiseert Visie op donderdag 21 september een speciale Visie-psalmzangavond’’, zegt Visie.

BESTE KERKORGANIST

,,Dit voorjaar maakten we een Visie-nummer over de psalmen en tijdens een brainstorm daarover ontstond het idee een speciale psalmzangavond te organiseren”, licht redacteur Mirjam Hollebrandse toe. ,,Iedereen was meteen enthousiast, en in korte tijd zetten we samen met een aantal collega’s een mooi programma in elkaar. We hebben Bastiaan Stolk gevraagd als organist. Hij won een paar jaar geleden de Visie-wedstrijd ‘De beste kerkorganist van Nederland’. Ook zanger Lucas Kramer is van de partij. Hij zal een paar psalmen voor ons zingen.”

GODS TROUW ELKE DAG

,,Rondom het thema ‘Gods trouw elke dag’  zingen we een avond lang bekende en minder bekende psalmen uit de berijming van 1773. We hebben dit thema gekozen omdat we recht willen doen aan de situaties waar mensen in zitten”, zegt Mirjam. ,,Sommigen kennen lijden en rouw, anderen ervaren juist geluk en hoop. Met dit thema zingen we over Gods trouw in momenten van lijden en vragen én in momenten van rust en hoop. EO-presentator en voorganger Jurjen ten Brinke zal daar die avond bij stilstaan. Ook geven we een aantal mensen gelegenheid iets te vertellen over een psalm die hen erg raakt.”

HERKENBAAR

Het wordt een avond om fijn de oude bekende psalmen te zingen, benadrukt Mirjam. Maar er is ook ruimte voor één of twee nieuwe berijmingen. ,,De nieuwe generatie zingt de psalmen in een taal die voor hen herkenbaar is. Onder leiding van Lucas willen we een brug slaan naar hen en ontdekken hoe ook die nieuwe taal harten kan raken.”

De toegang is gratis, maar reserveren is noodzakelijk. Dit kan door een mailtje naar Visie@eo.nl te sturen en het aantal personen te vermelden. De Fontein is open vanaf 19.30 uur, de avond start om 20.00 uur. Halverwege is er een collecte voor de tegemoetkoming in de onkosten, rond 21.30 uur wordt er afgesloten met een drankje. Er is voldoende parkeergelegenheid rondom de kerk.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie