Dutch Baroque legt zich onder leiding van Gerard de Wit toe op muziek uit de 17de en 18de eeuw.
Dutch Baroque legt zich onder leiding van Gerard de Wit toe op muziek uit de 17de en 18de eeuw. PR

Europese psalmen door de eeuwen heen klinken in Nijkerk

24 april 2026 om 12:28 Muziek

NIJKERK Dutch Baroque voert op zaterdag 9 mei de vierde editie uit van Psalmen door de eeuwen heen in De Fontein te Nijkerk. Onder leiding van dirigent en organist Gerard de Wit brengen het Dutch Baroque Vocal Consort, diverse koorsolisten en instrumentalisten een veelzijdig programma waarin Psalmcomposities uit verschillende Europese landen en eeuwen samenkomen.

Wie de Bijbel in het midden openslaat, vindt het boek Psalmen: het hart van de Schrift, vol gebed, lofzang, troost en vreugde. Sinds de tijd van David en Asaf hebben deze teksten componisten geïnspireerd tot muziek die tot op de dag van vandaag klinkt. Van Latijnse gezangen tot Geneefse melodieën en van eenvoudige samenzang tot rijke meerstemmigheid – de Psalmen blijven een levende bron van inspiratie.

EEUWENOUDE TEKSTEN

In dit programma laat Dutch Baroque horen hoe deze eeuwenoude teksten hun weg vonden door Europa en door de tijd. Muziek van componisten als Monteverdi en Sweelinck vertegenwoordigt de vroege polyfonie, terwijl het barokke repertoire tot klinken komt in werken van Pachelbel, Vivaldi, Purcell en Charpentier. Ook latere componisten zoals Mendelssohn krijgen een plaats, evenals eigentijdse Nederlandse bijdragen van Gerard de Wit, die aansluiten bij deze rijke traditie. 

Naast koorwerken en instrumentale intermezzi is er ruimte voor samenzang. Tussen de muziekblokken verzorgt Arie de Bruijn een toelichting, waarin de historische context van de werken wordt belicht. Zo ontstaat een afwisselend en verdiepend programma waarin luisteren en beleven samenkomen.

DUTCH BAROQUE

Dutch Baroque legt zich onder leiding van Gerard de Wit toe op muziek uit de 17de en 18de eeuw. Met professionele musici wordt gestreefd naar een levendige en historisch geïnformeerde uitvoeringspraktijk. De combinatie van muzikaliteit, onderzoek en eenaansprekende presentatie maakt ieder concert tot een bijzondere ervaring.

Vanaf 16.00 uur in De Fontein in Nijkerk (Dominee Kuyperstraat 2), entree is 10 euro (tot en met 15 jaar gratis).

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie