Wim Ruitenbeek en Boudewijn Zwart verzorgen samen het eerste zomeravondconcert.
Wim Ruitenbeek en Boudewijn Zwart verzorgen samen het eerste zomeravondconcert. Nijkerkse Klokkenspelverenging

Stadsbeiaardiers verzorgen samen het eerste zomeravondconcert op beiaard en piano

10 juni 2024 om 11:26 Muziek

NIJKERK De Nijkerkse Klokkenspelvereniging begint en eindigt haar reeks Zomeravondconcerten steeds op een bijzondere manier. Dinsdag 18 juni om 20.00 uur start de serie met een feestelijk beiaard-plusconcert. De stadsbeiaardiers Wim Ruitenbeek en Boudewijn Zwart spelen deze keer samen. Zwart speelt op de digitale piano boven in de toren, naast het beiaardklavier, dat door Wim Ruitenbeek wordt bespeeld. 

Het programma bevat muziek uit Scandinavië. Alle stukken zijn door Boudewijn en Wim geschikt gemaakt voor de combinatie beiaard en piano. Via de geluidsinstallatie op de toren worden de stukken toegelicht en klinkt de piano.  

NIEUWE GELUIDSINSTALLATIE

Die nieuwe geluidsinstallatie is kortgeleden gekocht en naar boven gesjouwd. Hij kon voor het grootste deel worden betaald met de opbrengst van de escaperoom in de toren, die de Nijkerkse afdeling van de Lions organiseerde. 

PROGRAMMA

Bekende en onbekende nummers wisselen elkaar af: ,,Griegs’ Peer Gynt suites behoren tot het ‘ijzeren repertoire’ in de klassieke muziek. Altijd een genot om heerlijk ontspannen naar te luisteren. Het Divertimento van Rolf Lovland, dat er aan voorafgaat,  roept minder herkenning op, maar is zeker de moeite van het beluisteren waard”, aldus de Nijkerkse Klokkenspelvereniging. ,,Dat geldt ook voor de Serenade voor piano van Agathe Backer die er op volgt. Niels Gade schreef een stuk voor piano en klarinet. We zijn heel benieuwd hoe de klarinet op de beiaard klinkt. In de selectie uit de Lyrische Stücke van Grieg komen vrolijke, maar ook melancholisch stemmende melodieën voorbij. Daarin horen ook al dansjes, maar de afsluiting van het concert is ook dansant met de Valse Triste van Sibelius en Kaerlighedsvals van Neumann.”

Luisteren kan op de luisterplaats aan de Holkerstraat 36. Na afloop worden de muzikanten onderaan de toren bedankt voor hun spel en is er gelegenheid tot napraten onder het genot van een drankje. 

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie