
Ruim 225 bezoekers genieten van activiteitenmiddag in Hoevelaken
20 oktober 2026 om 18:06 MaatschappelijkHOEVELAKEN Ruim 225 inwoners kwamen vandaag naar een middag vol spel, sport, muziek en gezelligheid in Hoevelaken. In De Stuw, op het grasveld erachter en bij Jeugd- en Jongerenwerk Blits konden jong en oud tussen 13.00 en 15.00 uur gratis deelnemen aan allerlei activiteiten.
Bezoekers haalden een DOE-KAART op en trokken langs de verschillende locaties. Naast Blits stond een opblaasbare voetbalkooi, waar deelnemers één tegen één of in kleine teams tegen elkaar speelden. Ook het grote dartbord, waarop met klittenband-voetballen werd gegooid, trok veel bekijks.
In De Stuw konden bezoekers onder meer sjoelen en reuze vier op een rij spelen. Daarnaast waren er twee lessen Power Yoga, waarbij deelnemers van verschillende leeftijden zich konden inspannen en ontspannen.
VAN VIRTUAL REALITY TOT SILENT DISCO
Ook op technologisch en creatief gebied was er genoeg te beleven. Met een virtualrealitybril konden bezoekers in Maestro VR een orkest dirigeren of de uitdaging aangaan van Walk the Plank, waarbij het leek alsof ze hoog boven de stad stonden.
Bij de Kraak de Escape Koffer, een samenwerking met Stichting Lezen en Schrijven en de bibliotheek, losten deelnemers raadsels op. Daarbij ontdekten ze hoe belangrijk taal is. Bij Blits konden bezoekers dansen tijdens een silent disco, waarbij iedereen naar zijn eigen favoriete muziek luisterde. Tijdens de workshop TikTok-vloggen leerden deelnemers hoe ze een idee met hun telefoon konden vastleggen.
MUZIEK EN MEDAILLES
Om 13.30 uur verzorgde Arie Safari een kindershow met liedjes, goocheltrucs en interactie met het publiek. Henk Hollands, die zichzelf de gezelligste zanger van Nederland noemt, sloot de middag vanaf 14.30 uur af met bekende meezingers. Bezoekers van jong tot oud zongen en dansten mee.
In De Stuw konden bezoekers gratis koffie, thee of ranja krijgen, met een koekje of snoepje erbij. De versnaperingen werden aangeboden vanuit de vernieuwde bakfiets van Sigma.
Deelnemers die met hun DOE-KAART aan de activiteiten meededen, konden bij De Stuw een prijs ophalen. Wethouder cultuur Marleen van den Nieuwendijk reikte persoonlijk medailles uit aan de enthousiaste kinderen.
De middag stond in het teken van ontmoeting en samen plezier maken. Inwoners van verschillende leeftijden konden elkaar op deze manier ontmoeten en samen activiteiten beleven in hun eigen gemeente.





















