Prijsuitreiking 40-45 Gedichtenwedstrijd
Prijsuitreiking 40-45 Gedichtenwedstrijd Comité 4 en 5 mei Nijkerk

Gedichtenwedstrijd 4 en 5 mei gewonnen door Willemijn Luth

11 april 2025 om 17:48 Herdenkingen

NIJKERK Willemijn Luth, leerling van Accent, heeft de jaarlijkse dichtwedstrijd gewonnen. Met het Comité 4 en 5 mei Nijkerk en de nieuwe stadsdichter als jury werd zij als hoofdwinnaar aangewezen. Willemijns gedicht heet ‘Oorlog’.

Volgens het Comité is het gedicht heel toegankelijk voor iedereen. Krachtig in haar gedicht is, dat de lezer of luisteraar gelijk wordt meegetrokken in de setting van een oorlog door haar beeldende manier van schrijven. Het gedicht is universeel. Dit zou de Tweede Wereldoorlog kunnen zijn, maar ook de oorlog die in deze tijd aan de gang is. 

Willemijn begint haar gedicht wat algemeen, maar daarna neemt ze je als lezer mee in de gedachtes en wanhoop van een jongere in oorlogstijd. Haar gedicht heeft een open einde, waardoor ze de lezer aan het denken zet. Je zweeft hierbij als lezer tussen de wanhoop dat de oorlog nooit meer eindigt en de hoop dat deze gauw stopt. 

,,Dit heeft Willemijn heel knap gedaan”, aldus het Comité 4 en 5 mei Nijkerk. Op donderdag 10 april kreeg Willemijn haar prijs op school uitgereikt. De schoolwinnaars van het Corlaer College en Aeres, die op tweede en derde plaats zijn geëindigd, hebben ook een prijs gewonnen. Deze ontvangen zij van hun docent Nederlands.

Prijsuitreiking 40-45 Gedichtenwedstrijd
Prijsuitreiking 40-45 Gedichtenwedstrijd
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie