Bert Paasman, co-auteur van het boek Album van de Indische poëzie, houdt een lezing tijdens de najaarsbijeenkomst van Stichting Oud Nijkerk.
Bert Paasman, co-auteur van het boek Album van de Indische poëzie, houdt een lezing tijdens de najaarsbijeenkomst van Stichting Oud Nijkerk. Eigen foto

Bert Paasman houdt lezing over Indië in liedjes

19 oktober 2022 om 11:51 Activiteiten

NIJKERK Stichting Oud Nijkerk houdt op maandagavond 14 november haar najaarsbijeenkomst. Bert Paasman geeft die avond een lezing over Indië in liedjes. Bert Paasman is emeritus-hoogleraar ‘Koloniale en postkoloniale cultuur- en literatuurgeschiedenis’ aan de Universiteit van Amsterdam (UvA).

De hele geschiedenis van Nederlands-Indië en het latere Indisch-Nederland komt in vogelvlucht voorbij aan de hand van liedjes, vanaf de VOC-tijd tot liedjes van Indische Nederlanders. De liedjes worden ten gehore gebracht en verlevendigd met foto’s over de Indische geschiedenis. Na de pauze laat voorzitter Jan Cozijnsen beelden zien van het oude Nijkerk. 

Locatie: De Schakel, Oranjelaan 10, aanvang 19.30 uur. Toegang: 5,00 euro per persoon, inclusief koffie. Gratis toegang voor Vrienden van Museum Nijkerk.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie