
Gouden jubileum Streekmannenkoor klinkt door Kruiskerk
11 oktober 2026 om 16:35 ActiviteitenNIJKERK Het Christelijk Streekmannenkoor Noord-West Veluwe heeft zaterdagavond 10 oktober zijn 50-jarig bestaan gevierd met een jubileumconcert in de Kruiskerk in Nijkerk. Onder leiding van dirigent Martin Mans brachten bijna negentig koorleden een feestelijk en gevarieerd programma ten gehore. Het jubileum stond niet alleen in het teken van muziek, maar ook van vriendschap, verbondenheid en een halve eeuw koorgeschiedenis.
door Aalt Guliker.
Dirigent Martin Mans is inmiddels 33 jaar verbonden aan het mannenkoor. Al die jaren reist hij ongeveer veertig donderdagavonden per jaar naar Nijkerk om de repetities te leiden. „We hebben een mooie club”, vertelde Mans voorafgaand aan het concert. Het koor kende ooit meer dan 120 leden, maar na de coronaperiode liep het ledental terug naar ongeveer 105. Volgens Mans blijft het daarom belangrijk om aandacht te besteden aan het behoud en de groei van het koor.
Een bijzondere rol tijdens het jubileum was weggelegd voor Anton Krijkamp. Hij is het enige overgebleven koorlid dat vanaf de oprichting in 1976 lid is. Daarmee vierde hij zaterdagavond ook zijn persoonlijke gouden jubileum. Krijkamp stond stil bij zijn jarenlang trouwe zangmaatje Jan Aarts, die afgelopen december overleed. „Ik ben als enige vanaf het begin lid van dit prachtige koor. Ik voel me heel blij”, vertelde Krijkamp. Voor hem was het jubileumconcert een bijzonder moment. „We hebben een mooi programma en we jubelen het uit. We laten horen wat wij beleven tijdens onze zang.”
Koormeester Geert Westerhof had voorafgaand aan het concert zijn handen vol aan de organisatie van de kooropstelling. Door ziekte konden niet alle leden aanwezig zijn. Toch stonden er bijna negentig mannen klaar om het jubileum muzikaal te vieren. Westerhof, die zelf bij de bassen zingt, zorgt ervoor dat alle koorleden op de juiste plaats staan en zitten. „Ik heb van tevoren allemaal uitgelegd hoe we het gaan doen. Ze luisteren allemaal naar mij en dan gaat het wel goed”, vertelde hij met een glimlach.
Voor het jubileumconcert had dirigent Martin Mans een bijzonder en afwisselend programma samengesteld. Naast het mannenkoor verleenden verschillende bekende musici hun medewerking. Mezzosopraan Maria den Hertog, fluitiste Marjolein de Wit, trompettist Pascal van de Velde, organist Martin Zonnenberg en pianist Mark Brandwijk zorgden samen voor een sfeervolle muzikale invulling van de feestelijke avond. Ook het eigen ensemble van het koor leverde een bijdrage aan het jubileumconcert.



















