Afbeelding
Matthias van Bloemendaal

Open Monumentendag en Nationale Orgeldag in Grote Kerk

9 september 2024 om 09:41 Activiteiten

NIJKERK Zaterdag 14 september belooft een drukke dag te worden in de Grote Kerk van Nijkerk. Deze tweede zaterdag van september staat traditiegetrouw in het teken van twee gecombineerde evenementen: Open Monumentendag en Nationale Orgeldag. Bezoekers zijn welkom om de kerk en het kerkorgel te ontdekken.

Van 10.00 tot 16.00 uur opent de Grote Kerk zijn deuren. Bezoekers kunnen bijvoorbeeld tot 15.00 uur een rondleiding volgen op de kerkzolder, hoog boven de gewelven. ,,Een blik op de gemetselde bogen en gewelven is altijd indrukwekkend”, aldus de organisatie. ,,Een bezoek aan de kerkzolders laat zien hoe bijzonder het is dat men honderden jaren geleden zo’n kerk heeft kunnen bouwen.”

ORGELDAG

Ook het deurtje naar de klavieren van het orgel staat op deze dag wagenwijd open. ,,De meeste mensen moeten even bukken om hun hoofd niet te stoten. Daaraan kun je duidelijk merken dat de mensen vroeger een stuk kleiner waren”, vertelt de orgelcommissie. 

Iedereen die wil, mag het 268 jaar oude orgel zelf bespelen. ,,Daarnaast is het natuurlijk ook mogelijk om te kijken en luisteren naar de verrichtingen van organisten.” De dag wordt om 15.00 uur afgesloten met een orgelconcert door de drie Nijkerkse organisten Han van IJcken, Christiaan Drost en Menno Teekens.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie