Lies Kempers schildert haar passie voor de natuur

12 augustus 2012 om 00:00 Nieuws

NIJKERK - Vijf jaar geleden begon de Nijkerkse inwoonster Lies Kempers met schilderlessen. Zij bleek het in de vingers te hebben en dit resulteert in een expositie bij de Nijkerkse bibliotheek. Van 31 augustus tot en met 26 september is tijdens de openingsuren, vrijblijvend, een aantal schilderijen te bezichtigen met de titel 'Zo natuurlijk'. Opvallend in haar werk is de bijna fotografische weergave van haar onderwerpen. Deze lopen uiteen van grote portretten tot de tientallen levensecht geschilderde vogeltjes die in rijtjes op de draden van een omheining zitten gegroepeerd.

door Anneke Martini

Lies Kempers woont al sinds haar huwelijk (35 jaar) in Nijkerk en voelt zich er derhalve thuis. Zij groeide met haar tweelingzus op als echte buitenkinderen die na schooltijd genoten van de natuur om hen heen. ,,We hebben zo heerlijk gespeeld en de liefde voor de natuur zit er dus van jongs af aan al in.'' Lies Kempers volgde een opleiding aan de oude 'kleuterkweek' in Apeldoorn. De appel valt niet ver van de boom, want ook haar moeder werkte in het onderwijs.

,,Ik had les van een goede en leuke tekenleraar. Hij motiveerde ons en tijdens de opleiding heb ik veel geschilderd. Toen al had ik de behoefte om dat later weer op te pakken. Vijf jaar geleden is mijn vader overleden en kreeg ik meer tijd om die wens te vervullen. Bij Ageeth van den Dop deed ik een workshop bij boekhandel Roodbeen. Daarna ben ik bij haar op les gegaan en heb er echt leren schilderen. Dan blijkt na een tijdje dat ik aanleg heb, maar ik ben best wel bescheiden, hoor. Als ik schilder moet alles tot in detail kloppen en ga daarin graag mijn eigen gang. De sfeer tijdens de lessen, met een vaste groep, is echt gezellig. Veel schilderijen die in de bibliotheek worden geëxposeerd, zijn tijdens de lessen gemaakt hoewel ik thuis, aan de eettafel, ook veel zit te werken. Daar heb ik meer rust, aan een ezel werken is niets voor mij vanwege mijn gepriegel.''

Lies Kempers werkt precies en natuurgetrouw en praktisch altijd naar een foto of plaatje. Momenteel experimenteert zij met haar kleurgebruik om zelf verrast te worden door het resultaat. ,,Van Ageeth moest ik ook eens abstract gaan schilderen en dat vond ik eerst echt lastig maar later toch heel leuk. Rats, klets, een beetje kleur, zand erover, even föhnen en… klaar. Telkens even kijken hoe de compositie zou worden en opeens kwamen er poppetjes te voorschijn Dit schilderij, 'Party Time', is op de expositie te zien. Het is Ageeth die vond dat ik best kon gaan exposeren en dat vind ik wel heel apart. Eigenlijk is het balletje toevallig gaan rollen. Schilderen is voor mij een gezonde verslaving en ik ga maar door met een doek en vergeet dan dat ik ook nog andere dingen heb te doen.'' De Nijkerkse schildert graag op groot formaat en dat is te zien bij haar portretten van exotische vrouwen. Goed getroffen in acryl, waarmee zij het liefste werkt. Daarnaast levendige dieren en stoere bomen. Zij noemt haar stijl zelf 'concreet'. Apart is het doek met daarin een vork die zich weerspiegelt in de glimmende ondergrond, waardoor een apart effect is ontstaan. De toeschouwer moet goed kijken hoe de vork letterlijk in de steel zit…. Lief zijn de vogeltjes en vol vaart geschilderd is het paard.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie