Afbeelding
BDUmedia

Rijkswaterstaat repareert ballastkist Nijkerkerbrug N302

19 januari 2019 om 09:13 lokaal

NIJKERK Rijkswaterstaat voert in de nachten van maandag 21 januari tot en met donderdag 24 januari van 24.00 uur tot 06.00 uur werkzaamheden uit aan ballastkist van de Nijkerkerbrug. Het wegverkeer is tijdens de werkzaamheden gestremd en er gelden omleidingsroutes in beide richtingen. Rijkswaterstaat adviseert het wegverkeer rekening te houden met een extra reistijd van 10 minuten. Langzaam verkeer (fietsers, bromfietsers) kunnen wel van de brug gebruikmaken tijdens de werkzaamheden.

Bij de Nijkerkerbrug vertoont de ballastkist van het contragewicht van de brug lekkage. De afdichtingen in het contragewicht zijn verouderd waardoor regenwater binnendringt. Dit water lekt vervolgens op de brug en rijbaan. Dat is hinderlijk voor het wegverkeer. Het contragewicht van de brug was geen onderdeel van renovatie in de afgelopen jaren.

HINDER VOOR WEGVERKEER N302 Het wegverkeer kan tijdens de werkzaamheden geen gebruik maken van de Nijkerkerbrug. In beide richtingen stelt Rijkswaterstaat omleidingsroutes in via de A27 Stichtse Brug en de N302 Harderwijk. De omleidingen gelden van 24.00 's avonds tot 06.00 uur 's ochtends gedurende vier nachten, namelijk: van maandag 21 januari op dinsdag, dinsdag op woensdag, woensdag op donderdag en ten slotte van donderdag op vrijdag.

WERKZAAMHEDEN AAN CONTRAGEWICHT Het gaat om de afdichtingen van de luiken in het contragewicht van de brug. Deze luiken zijn bedoeld om in de ballastkist te komen en daar onderhoud uit te voeren. De afdichtingsrubbers van deze luiken zijn versleten waardoor in de loop van tijd regenwater binnendringt. Tijdens de aanstaande werkzaamheden maakt Rijkswaterstaat de openingen van de luiken schoon en voorziet deze van nieuwe rubberen afdichtingen en een nieuwe verflaag. Als na reparatie de afdichtingen weer waterdicht zijn, kan de brug weer in gebruik genomen worden.

VEILIGHEID VOOROP Een goed functionerende brug is van groot belang voor een veilige doorstroming van auto- en scheepvaartverkeer. Veiligheid en betrouwbare doorstroming staat bij Rijkswaterstaat hoog in het vaandel. Daarom inspecteert Rijkswaterstaat regelmatig haar bruggen. En wanneer het nodig is worden versleten onderdelen gerepareerd of vervangen.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie