Helft van woningen in sociale sector mag nu naar Nijkerkse woningzoekenden
16 januari 2024 om 15:48 WonenNIJKERK Door een wijziging in de huisvestingsverordening kan nu vijftig procent van de woningen in de sociale sector worden toegewezen aan lokale woningzoekenden. Dit is het maximale percentage. Het doel is om meer Nijkerkse woningzoekenden sneller aan een woning te helpen.
door Wijnand Kooijmans
De mogelijkheid om bij betaalbare koop in de nieuwbouw voorrang te geven aan lokale woningzoekenden kan nog niet in de verordening worden opgenomen. Dat geldt ook voor toewijzing met voorrang aan speciale doelgroepen, zoals leraren en medewerkers in de zorg. Beide mogelijkheden vragen om een degelijke onderbouwing. Duidelijk moet worden gemaakt waarom deze sturing is gewenst vanuit het oogpunt van schaarste en verdringing.
De gemeenten binnen de FoodValley gaan dit verder uitwerken in het eerste kwartaal van dit jaar. Indien mogelijk vindt de aanpassing van de verordening dan plaats in het tweede kwartaal.















