Afbeelding
Gemeente Nijkerk

GBLT moet onderzoek doen naar betalen voor afvalcontainer na artikel in de Stad Nijkerk

24 april 2024 om 09:24 Politiek

NIJKERK GBLT gemeente- en waterschapsbelastingen verstuurt jaarlijks een kleine 16.000 aanslagen voor de afvalstoffenheffing. In het afgelopen jaar heeft dat geleid tot 25 bezwaren, waarvan er zes gegrond zijn verklaard. In antwoord op vragen van Jaco van Putten (ChristenUnie/SGP) geeft het college van burgemeester en wethouders aan dat het chipsysteem voor het uitlezen van ledigingen van de afvalcontainers nagenoeg foutloos werkt.

door Wijnand Kooijmans

Toch is GBLT gevraagd om onderzoek te doen naar een klacht van een inwoonster van Nijkerk. Aanleiding is het artikel ‘Weinig afval en toch voor het hele jaar betalen’ dat 27 maart in de Stad Nijkerk verscheen. Hierin gaf de betreffende inwoonster aan dat zij in 2023 twaalf ledigingen heeft moeten betalen terwijl ze maar drie keer de afvalcontainer aan de straat heeft gezet.

CHIP

Het college is het met Van Putten eens dat niet moet worden betaald voor restafval dat niet wordt gestort. Benadrukt wordt dat op iedere container een chip zit. Deze chip wordt tijdens het legen van de container drie keer op de vuilniswagen uitgelezen. Bij het aankoppelen van  de container, bij het kiepen en bij het loskoppelen. Als de chip drie keer goed is uitgelezen, wordt het geregistreerd als een lediging en moet er betaald worden.

Afhankelijk van de analyse van GBLT bekijkt het college of maatregelen nodig zijn om te voorkomen dat inwoners betalen voor niet ingezameld afval. 

Mail de redactie
Meld een correctie

Wijnand Kooijmans
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie