Afbeelding
Gerrit Steen

Sportieve opening beweegplein en pumptrack in Hoevelaken: ‘Buiten bewegen essentieel voor preventieve gezondheidszorg’

16 november 2025 om 09:04 Maatschappelijk

HOEVELAKEN Op sportieve wijze is op zaterdagmorgen 15 november het nieuwe beweegplein en de pumptrackbaan bij De Slag in gebruik genomen. De gemeente Nijkerk organiseerde samen met Lions Club Hoevelaken, Sports2Play, The Pump Factory en Wheelchair Skills Team een officiële opening die druk bezocht werd.

door Gerrit Steen

Erik Tervoert van de Lions Club Hoevelaken presenteerde het Beweegplein als een ‘pareltje’ voor Hoevelaken. Het initiatief kwam zo’n vijf à zes jaar geleden van de Lions Club Hoevelaken, mede ingegeven door het “Sport en Beweegakkoord” in Nijkerk. Een online enquête, uitgevoerd in samenwerking met de gemeente, toonde een duidelijke behoefte aan loop-, wandel-, beweegroutes en een beweegplein. Initiële struikelblokken waren de locatie, financiering en rolverdeling, maar de samenwerking tussen de gemeente en initiatiefnemers werd steeds gestroomlijnder.

TERREINONTWIKKELING

Het dorpspark De Slag is tot stand gekomen dankzij een samenwerking tussen Lions Club Hoevelaken, volleybalvereniging Surf, speel- en kinderboerderij De Torteltuin en de gemeente Nijkerk. Het project is mede mogelijk gemaakt door een subsidie van de provincie Gelderland vanuit de Dorpendeal. De Lions Club zal ook bijdragen aan het onderhoud.

ONTWERP

Voor het ontwerp en uitvoering van het Beweegplein is leverancier Sport2Play (David Zwietink) gekozen. De samenstelling van de toestellen is tot stand gekomen in samenwerking met sportcoaches van Nijkerk Sportief en Gezond en lokale fysiotherapeuten, met aandacht voor kracht, uithoudingsvermogen, lenigheid, coördinatie en balans. Er zijn ook toestellen voor mensen met een beperkte mobiliteit of rolstoelgebruikers.

GEBRUIKERS EN FILOSOFIE

Het terrein is vrij toegankelijk voor iedereen, van bootcampers en sportgroepen tot ouders en kinderen, volleyballers voor warming-ups en mensen in revalidatie. Buiten bewegen sluit aan bij het beleid van ‘urban sports’ en wordt gezien als essentieel voor de preventieve gezondheidszorg. Het Beweegplein dient ook als startpunt van twee QR-fitroutes, die oefeningen langs wandelroutes bieden via QR-codes. David Zwietink bedankt alle samenwerkende partijen voor het creëren van dit ‘mooie en beweegvriendelijke park’, inclusief het langste buitenfitnesspark van bijna 40 meter. Hij benadrukt het belang van actief gebruik van de prachtig ontworpen toestellen. Op alle toestellen zijn QR-codes te vinden, die na scannen met een smartphone oefeninstructies tonen. ‘Een fitnesscoach in je broekzak’. In samenwerking met The Workout Community (Robbie Blom) worden vanaf het vroege voorjaar in 2026 gratis bootcamps en buitenfitnesssessies aangeboden (waarschijnlijk op woensdagavond), waar iedereen aan kan deelnemen. Robbie liet via een korte clinic de mogelijkheden van de toestellen zien, waarna leden van de Lionsclub als eersten gebruik mochten maken van de toestellen.

PUMPTRACKBAAN

De jeugd, maar ook enkele rolstoelgebruikers, konden zich helemaal uitleven op het aaneengesloten circuit van bulten en bochten. Hans Root, uitbater van sportcafé De Slag houdt een oogje in het zeil. Hij moest de afgelopen periode al regelmatig optreden als EHBO’er. De pumptrack in Hoevelaken is tot stand gekomen door een samenwerking tussen de gemeente Nijkerk, de Lionsclub Hoevelaken, Sports2Play, The Pump Factory en het Wheelchair Skills Team met Floris Meijer. Hij nodigde iedereen uit om een rolstoelparcours te proberen met diverse rolstoelen (kinder- en volwassen maten) en bood begeleiding voor rolstoelgebruikers op de pumptrack.

SPEEL- EN KINDERBOERDERIJ

 In het voorjaar van 2026 opent ook de speel- en kinderboerderij De Torteltuin. Daarmee bestaat het Dorpspark straks uit beachvolleybalvelden, een pumptrack, een beweegplein en een kinderboerderij. 

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie