Afbeelding
Dennis ter Haar

Aquarelliste en dichter inspireren elkaar: spannende interactie tussen aquarelliste en dichter

5 september 2022 om 10:00 Kunst

HOEVELAKEN De Hoevelakense kunstenares Petra Tool stuurt sinds januari dit jaar elke eerste zondagochtend van de maand een aquarel naar de Amersfoortse dichter/acteur Hugo Vos. Zonder toelichting. Dezelfde dag nog schrijft Hugo daar steeds een gedicht op: soms ontroerend, soms grappig, soms confronterend.

Petra maakt elke keer weer een weloverwogen keuze van wat zij hem stuurt. Zo mailde zij hem een aquarelschets die zij maakte in het Akropolis-museum, toen Hugo zelf op Kreta zat. Resultaat was het gedicht ‘Godin’. De kunstenares: ,,Soms heb ik stiekem een verwachting, zoals toen ik het portret stuurde van de jonge vurige exotisch danser Marco Toro, die je uitdagend aankijkt. Maar Hugo sloeg een heel andere weg in en schreef een mooi weemoedig gedicht over vervlogen zelfverzekerheid, haha. Toen ik vlak daarna ontdekte dat Hugo wat met Argentijnse tango had, stuurde ik hem een aquarel van een gepassioneerd tango-danspaar. Hij reageerde toen wél met een gedicht over passie. Voor mij is die interactie steeds weer spannend. En ik vind het altijd boeiend om te zien hoe wat mij ooit inspireerde, hem weer op een heel andere manier inspireert.”

Tijdens het komende Hoevelakense kunstrouteweekend op 24 en 25 september zullen in het atelier van Petra naast deze ‘aquarelgedichten’ ook schetsen van Petra’s recente reizen naar onder andere IJsland te zien zijn. Meer informatie over de expositie: www.petratool.nl.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie