Lunchbijeenkomst rond het Gedenkraam in Historisch Stadhuis Nijkerk.
Lunchbijeenkomst rond het Gedenkraam in Historisch Stadhuis Nijkerk. Gemeente Nijkerk

Lunchbijeenkomst rond het Gedenkraam in Historisch Stadhuis Nijkerk

1 oktober 2025 om 19:02 Cultuur

NIJKERK De jaarlijkse lunchbijeenkomst en herdenking rond het Gedenkraam in de trouwzaal van het Historisch Stadhuis van Nijkerk trok vandaag veel belangstelling. Inwoners van Nijkerk, Hoevelaken en Nijkerkerveen namen de tijd om tijdens hun lunchpauze stil te staan bij deze indrukwekkende gebeurtenis uit de lokale geschiedenis. 

Tijdens de bijeenkomst gaf Jan Cozijnsen van Museum Nijkerk een indringende toelichting op de gebeurtenissen van 1 oktober 1944 en de symboliek van het Gedenkraam. Dit raam, in 1949 geplaatst op initiatief van oud-gijzelaars en ontworpen door Fok van Slooten, herinnert aan de gijzeling van Nijkerkers en aan de razzia’s in Putten en Nijkerk. 

Bezoekers luisterden aandachtig naar het verhaal, terwijl zij samen genoten van broodjes en drankjes. De bijeenkomst liet opnieuw zien hoe belangrijk het is om deze lokale geschiedenis levend te houden en samen de waarde van vrijheid te herdenken. 

Vanwege de geplande renovatie van het Stadhuis kan de jaarlijkse bijeenkomst de komende jaren niet op deze locatie plaatsvinden. Museum Nijkerk en Cultuur & Creatief hopen in 2028 iedereen weer te verwelkomen om dit indrukwekkende verhaal samen te beluisteren.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie