
Herfst, kabouters, pompoenen en roering in de polder
6 oktober 2023 om 10:34 ActiviteitenNIJKERK De K is weer in de maand en dat betekent Kabouters. Op zaterdag 21 oktober kunnen de kleine kabouters een pompoenspeurtocht doen. Daarnaast zijn er nog veel meer activiteiten van 10 tot 16 uur bij stoomgemaal Arkemheen.
In het bezoekerscentrum zijn een paar kraampjes waar bezoekers allerlei leuke dingen kan bewonderen en kopen. Met de salonboot Lelie kan men een rondvaartje maken. In de polder gaan veel trekvogels voorbij. Vooral ganzen zijn er veel. Met de ganzen zoekkaart kunnen bezoekers uitvogelen welke gans men ziet.
Het stoomgemaal is weer goed op stoom en het ketelhuis is verwarmd. De stoker en machinist vertellen hun verhaal en ze doen hun uiterste best om alle vragen te beantwoorden. In het stoomgemaal en buiten staan werkende stoommodellen. De stoommachientjes zijn ook opgesteld en men kan een stoomdiploma halen.
Kaartjes voor volwassenen kosten 6 euro en voor kinderen tot en met veertien jaar 3 euro. Kinderen met een kaboutertekening en/of een gedicht over de herfst hebben gratis toegang.
Voor meer informatie www.stoomgemaal-arkemheen.nl.
Stoomgemaal Arkemheen (Hertog Reijnout), Zeedijk 6, Nijkerk.


















